Bezstarostné chvíle

To, co bylo v 60. letech pojmenováno jako styl hippie (květinových dětí), dnes nazýváme stylem boho. Pestrobarevnost, vzorované látky a nejdůležitější ze všeho – nekonvenčnost.

Bezstarostné chvíle

Polštáře

Do takového tónu se ideálně hodí pestrobarevné dekorační polštáře. Volně ležící na podlaze slouží jako provizorní sedačka a křesla. Čím více jich je, tím lépe, protože jsou to právě dekorační polštáře, které dodávají místnosti na útulnosti.

Potahové látky

Přehozy, plédy, ubrusy a dekorační závěsy jsou nezbytným prvkem stylu boho. Vnášejí do interiéru barvy a vzory a současně pohyb a pomíjivost chvíle.

Orientální detaily

Styl boho se nechává inspirovat Orientem. Etnické prvky plní dekorační funkci a dotvářejí tak celkový charakter interiéru.

Barvy

Dokonce i takové barevné kombinace, které spolu na první pohled neladí, jako růžová s červenou nebo žlutá s modrou, působí ve stylu boho velmi harmonicky. Neexistuje barva, kterou bychom nemohli použít. Proto se jedná o velmi „tolerantní“ a neobyčejně variabilní styl.

Květy

Květiny by neměly chybět v žádném interiéru. Mohou mít různou podobu – být živé ve vázách, namalované v květinových vzorech nebo umělé v dekoracích (například květinový náhrdelník z ostrova Bali).

Přírodní materiály

Boho miluje drobnou veteš, nejlépe orientálního původu, ale pouze v drobných detailech a doplňcích. Velké kusy nábytku musí být vždy z masívu a podlaha by měla být dřevěná.

Nezávazný nábytek

Nebojte se odhodit konvence! Nábytek nemusí, a vlastně by ani neměl tvořit sestavu. Není třeba mít v obývacím pokoji bohatě zdobenou pohovku, při troše snahy se domácí život může odehrávat téměř na podlaze.

 

Text: Marta Suchodolska
Obrázek: Picture Press/East News

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline