Berlín pro milovníky módy: concept stores, které musíte navštívit!

Životem pulzující Berlín je jedním z nejzajímavějších a nejvíce vzrušujících měst v Evropě. Dynamický, kosmopolitní – a stále se zde něco děje! Stejně tak tomu je v případě nákupů. Objevte s námi nejlepší concept store v německé metropoli! Zde je našich 5 favoritů.

Westwing-Concept-Stores-Berlin-TheStore

1. Kauf Dich Glücklich

„Prokupuj se ke štěstí” – tak zní název jednoho z nejpopulárnějších berlínských concept stores. Obchod se skládá ze čtyř různých podobchodů: Kauf Dich Glücklich Mode (pro milovníky módy), Kauf Dich Glücklich Café & Mode pro milovníky kávy a módy), Kauf Dich Glücklich Café & Mehr (káva a něco navíc) a Kauf Dich Glücklich Outlet (levnější, ale stále stylová varianta).

V obchodech najdeme velký výběr módního oblečení pro dámy i pro pány, dále bytové doplňky, přírodní kosmetiku, uměleckou bižuterii a ještě mnohem víc. Kromě různých značek zde narazíme taky na kolekci obchodu „Kauf Dich Glücklich”.

Mode: Rosenthaler Straße 17 — Café & Mode: Kastanienallee 54 — Café & Mehr: Oderberger Straße 44 — Outlet: Gerichtstraße 23, www.kaufdichgluecklich-shop.de
Concept-Stores-Berlin-Voo-Store-front

2. Voo Store

Voo Store Berlin se nachází na místě někdejšího zámečnictví v berlínské čtvrti Kreuzberg. Je to hotový ráj pro milovníky módy, umění a designu. Na 300 m2 se prodává vše od tenisek, slunečních brýlí, bižuterie, hodinek až po kabelky, výjimečné modely oblečení a bytové dekorace. Mimo jiné zde najdete takové značky jako Acne, Stine Goya, Donʼt Shoot The Messengers, Wood Wood či Vintage Designs.

Concept-Stores-Berlin-Voo-Store
Concept-Stores-Berlin-Hotel-Ultra-Reception
Oranienstraße 24, 10999 Berlin, www.vooberlin.com

3. Hotel Ultra

Hotel Ultra není hotel. Nezarezervujete si tu pokoj a nepřenocujete zde. Hosty Hotelu Ultra jsou výrobky designérů z celého světa: nejen těch věhlasných, ale také těch, kteří jsou teprve na počátku své kariéry. Čekají na vás bytové doplňky, nábytek a výrobky ze sféry lifestyle takových značek jako  SoonSalon, Wood’d či Kartell.

Concept-Stores-Berlin-Hotel-Ultra
Torstrasse 155, 10115 Berlin, www.hotelultra.de

Koncepce tohoto nezvyklého concept storu je jednoduchá: obchod musí svým hostům zajistit totéž co skutečný hotel – přechodný, ale funkční a dokonale vybavený druhý domov.

4. The Store

Název tohoto obchodu – „obchod” – možná nezní příliš nápaditě, ale to ne název stojí za popularitou tohoto místa. The Store prodává krásné výrobky, které zpříjemňují život: designérské oblečení, doplňky, vybrané tituly knih, luxusní svíčky. Jestli jste skutečným milovníkem módy, pak rozhodně nemůžete vynechat tento obchod, kde se nebudete moci vynadívat na produkty takových značek jako The Row, Proenza Schouler, Balenciaga či Ann Demeulemeester.

Westwing-Concept-Stores-Berlin-TheStore-table
Torstrasse 1, 10119 Berlin, www.thestoreberlin.de

Když už vás nákupy unaví, můžete se posadit, odpočinout si, objednat kávu či vytáhnout notebook a popracovat v inspirativním prostředí. The Store patří slavnému Club Soho House  kromě vlastního obchodu zde nalezneme salón krásy, kadeřnictví, nehtové studio, kavárnu knihovnu a obchod s džusy.

Westwing-Concept-Stores-berlin-Bikini

5. Bikini Berlin

Bikini jsou stylový krokem vpřed: na třech patrech monumentální budovy se rozkládá skutečná obchodní galerie. V nevelkých buňkách zde své výrobky prodávají značky jako Teufel, Gant Closed či Andreas Murkudis. Po povedených nákupech si můžete dát kávu v jedné z místních kaváren či restaurací, anebo si užívat slunce na tarase Bikini Berlin!

Westwing-Concept-Stores-berlin-Bikini-front
Budapester Strasse 38-50, 10787 Berlin, www.bikiniberlin.de

Fotografie: Karsten Wegener Photography  (Hotel Ultra) / Voo Store / Westwing

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline