Vánoce přicházejí. 5 věcí, které zařiďte už teď

Dostáváte pomalu vánočního horečku? Super! Využijte tohoto svátečního ducha k tomu, abyste letos zahájili vánoční přípravy o něco dříve. Pokud se zamyslíte nad následujícími 5 kroky, vaše předvánoční plánování bude tento rok mnohem méně stresující. Co z toho vyplývá? Více času na vychutnávání si vánočního cukroví i popíjení punče.

vanoce-prichazeji-clanek

1. Objednejte dárky ze zahraničí

Vaše sestra už měsíce básní o svetru, který viděla na dovolené v Anglii? Váš snoubenec by ocenil několik dobrot přímo z Itálie? Udělejte menší průzkum a objednejte dárky, které mají delší doručovací dobu, již nyní. Jen tak si budete jistí, že dorazí včas, a vy si budete moct škrtnout ze seznamu úkolů první položku.

2. Nakupte balicí papír a stuhy

Každý rok je to stejné: seženete krásné dárky a k dokonalosti jim chybí jen perfektní zabalení. Jenže to má háček, poličky s vánočními potřebami zejí ve všech obchodech prázdnotou a vy se musíte spokojit s tím, co je zrovna k dispozici. Zamyslete se proto už teď, jaký styl balení tyto Vánoce použijete, a vyrazte na nákupy potřebných dekorací. 

3. Zkontrolujte vánoční ozdoby a příslušenství

Jedna z nejvíce frustrujících věcí vůbec? Pravá vánoční nálada u vás propukla naplno a vy se těšíte, až na stromek pověsíte vaše zbrusu nové ozdoby, ale když chcete usadit stromeček, zjistíte, že stojan je rozbitý… A nefungují ani vánoční světýlka! Abyste podobným nepříjemnostem letos předešli, zkontrolujte veškeré vánoční příslušenství hned na začátku prosince.

vanoce-prichazeji-ozdoby

4. Objednejte se ke kadeřníkovi

Není žádným tajemstvím, že každý chce o svátcích vypadat co možná nejlépe. Čekací listina u vaší kadeřnice je ale až příliš dlouhá? Tyto Vánoce na to jděte chytře a zarezervujte si termín dostatečně dopředu. Plus: Budete vypadat úžasně už během adventu.

5. Začtete plánovat sváteční menu a výzdobu tabule

Je opravdu těžké připravit večeři, kterou byste se zavděčili všem. Popřemýšlejte proto nad tím, jestli tento rok neudělat v menu menší či větší úpravy. Nezapomeňte si nakoupit všechny potřebné suroviny a ideálně všechny změny i dopředu vyzkoušet. Čas věnujte také správné dekoraci stolu a výběru jídelního servisu.

Všechno připraveno? Výborně! Teď už si můžete užívat nejkrásnější období roku pěkně v poklidu!

 

Foto&Video: Westwing Home&Living

Martina Lecianová

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline