Světla letní noci

Lampiony, lampičky, lucerny a svíčky jsou nutným prvkem letních posezení na zahradě, balkoně nebo terase. Jejich mihotavé světlo přitahuje naše pohledy. Svítí, lákají, vymezují prostor našeho setkání. Jsou mistry dobré nálady.

Za voálem

Vzdušné a jemné aranžma. Růžové lampiony visí na šňůrkách nad stolem. Podobají se kvetoucím růžím, které se vinou kolem pergoly. Barva stínítek ladí s barvou prostírání. Vše obepíná vzdušný mušelínový voál. Když zatáhneme závěs, lampiony se rozzáří s ještě větší intenzitou.

Světla letní noci
Obrázek: Christoph Koester / Picture Press / East News

Světelné aleje

Prosvětlený průchod lze docílit uprostřed zahrady, ale je mnohem lepší využít stávající malou alej. Dosáhneme mnohem lepšího efektu. Vysoké stromy a keře podtrhují tajemnou atmosféru. Stačí sudý počet kovových věder (postavených v páru) a trocha paliva pro pochodně a grilovací brikety. Vše je hotovo!

Aleje światła
Obrázek: Olaf Szczepaniak / Picture Press / East News

Rolované lampičky

Staré rčení říká, že v jednoduchosti je krása, elegance, kouzlo a úspěch. Takové lampičky lze zhotovit za pět minut. Stačí papírové archy nebo pauzovací papír, dvě různě velké skleněné nádoby, libovolné dekorace a samozřejmě čajové svíčky. Do nejmenší lampičky vložíme čajovou svíčku, dáme ji do větší sklenice, srolujeme papírový list do ruličky a následně vsuneme mezi stěny jednotlivých sklenic. Jednoduché – úspěch zaručen.

Zrolowane
 Obrázek: Uwe Schiereck / Picture Press / East News

Lampionová girlanda

Nejjednodušší nápad z možných (je ovšem nutná konzultace s elektrikářem). Na elektrickém vodiči je třeba zavěsit papírové lampiony. Bílá a kulatá stínítka budou zářit mléčným světlem, které se krásně rozptýlí po celé zahradě.

Świetlna linia
Obrázek: Ralf-C. Stradtmann/JVS/ East News

Světelný mix

Celý světelný arzenál: velké lucerny různých stylů a velikosti, malé svíčky ve skleničkách z vroubkovaného skla v různých barevných odstínech. A bílé svíčky ve stejném tónu jako prostírání a okvětní lístky. Jak romantické. Scenérie přímo vybízí k dlouhým večerním rozhovorům.

Miks światła
Obrázek: Julia Hoersch / Picture Press / East News

Pestrobarevný výběr

Hodně barev, hodně smíchu. Budete potřebovat několik různobarevných stínítek s podobným tvarem a rozměrem. Všechny napojte na jeden izolovaný vodič (pod dozorem elektrikáře) zhruba ve stejných vzdálenostech. Pak je zavěste nad stůl nebo nad zahradní lavičku a klidně můžete pozvat své přátelé…

Do wyboru do koloru
Obrázek: Julia Hoersch / Picture Press / East News

Text: Westwing

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline