Svatební manuál s Everbay Photography

10 kroků pro nezapomenutelný svatební den

Jak se pozná dobrý fotograf? Dokáže zachytit atmosféru! Nevymlouvá se na počasí, na osoby stojící před fotoaparátem – jeho know-how spočívá v něčem úplně jiném. Ptáte se v čem? Je to TALENT! Něco, co se nedá naučit, co vás provází životem a díky čemu se stáváte úspěšnými.

A protože je červen, neoblíbenější měsíc pro pořádání svateb, připravili jsme pro vás rozhovor se dvěma mladými fotografy – Martinem a Zuzkou, které zná celý svět pod jménem Everbay. Již několik let se stávají tichými svědky vašeho velkolepého dne a dokumentují všechny okamžiky. Pod jejich rukama vznikají nádherné fotografie, o kterých se dá hovořit jako o malých uměleckých dílech.

13332926_1108083325879135_8374099928419765894_n

Vzhledem k tomu, že v současné době vzniká pod jejich taktovkou už druhé vydání NAŠE SVATBA –  Malý velký průvodce přípravou svatebního dne, jsou těmi správnými osobami, které vědí, jak dobře naplánovat svatbu.

Začínáme…

Jaro, léto, podzim, zima – kdy je ten ideální čas na svatbu? Láska kvete v každém věku a v každém ročním období, takže na tuto otázku si musíme odpovědět sami.

zima_3
zima_2

Naplánujte datum a místo (rok dopředu)

Podle nepsané tradice by se svatba měla konat zhruba rok od zásnub. Vyberte si místo obřadu, najděte vhodný termín ve svých kalendářích, sestavte přibližný počet hostů a v neposlední řadě se podívejte na své konto. Jak sama Zuzka říká: „Je dobré začít plánování radši dříve, protože i když se to nezdá, tak mnoho věcí může být zamluveno i rok dopředu. Ale zažili jsme svatby naplánované i zrealizované za 3 měsíce.“

Začněte rezervovat (ideálně rok dopředu)

Pokud máte o svatbě jasnou představu, víte v jakém se ponese duchu… nezbývá nic jiného, než vybrat a zarezervovat místo, kde se bude konat hostina a večerní party. Svou pozornost zaměřte na kvalitu nabízených pokrmů a vstřícnost obsluhy. Nezapomeňte, že to vy jste těmi, kteří si přejí splnit všechna svá přání. Dobrá atmosféra se pojí nejen se skvělými lidmi, ale také s dobrou hudbou. Popřemýšlejte, zda zvolíte živou kapelu nebo se oddáte do služeb dýdžeje. Pro (ne)místní hosty zajistěte ubytování.

057-everbay-wedding-photography-IMG_7038-01
140-IMG_6616

Domluvte si fotografa, video (ideálně rok dopředu)

Chcete-li mít co ukázat svým přátelům, rodinným příslušníkům, kteří se nemohli dostavit, objednejte si zkušeného fotografa a kameramana. Buďte obezřetní! Volte takové dodavatele, se kterými se cítíte být na stejné vlně. Cení se osobní přístup. Jedním hlasem Martin a Zuzka říkají své poslání: „Milujeme naši práci, protože je o lidech. Se svými klienty zažijeme něco opravdového a prostřednictvím našich fotografií pak vlastně vyprávíme o tom, kým jsou.“

Vybíráme šaty a oblek (5 měsíců předem)

To, že jste pro sebe jako stvoření, vědí všichni. Podtrhněte svoji sehranost i sladěným oblečením. Stačí se soustředit na detaily – košile, kapesníčku, barevných, ozdobných prvků na nevěstiných šatech… Šaty nevěsty jsou kapitolou samou pro sebe. Nejdůležitější věc, která je často opomíjená, je pohodlí nevěsty i ženicha. Celý den a večer by se měli oba dva cítit komfortně. Šaty by nevěsta neměla vybírat sama. Na snoubence však zapomeňte! Skvělým zrcadlem vám bude nejlepší kamarádka nebo někdo, kdo k vám bude upřímný. Doporučujeme vzít si s sebou fotoaparát a nafotit pár fotek v různých šatech. Rozhodně vám to pomůže v rozhodování. Není nad to v pohodlí domova zkonzultovat svůj výběr s rodinou nebo kamarádkami.

 

wedding-la-jack-080
424-IMG_0003-dual

Doprava na svatbu, svatební cesta (5 – 4 měsíců předem)

Začněte přemýšlet nad svými svědky a družičkami i ony si zaslouží hezké oblečení. Už víte, jak se dopravíte na svatbu? Případně chtěli byste netradiční odvoz – limuzínu, kočár? I ten je potřeba zajistit s předstihem. Pokud chcete pojmout svatbu se vším všudy, nabízí se otázka svatební cesty. Ne, nemusí vám zruinovat celý rozpočet. Luxusní destinace nemusí být na pořadu dne, třeba spaní pod širým nebem je přece tak romantické.

274-IMG_0103

Svatební oznámení (4 měsíce předem)

Oznámení by se mělo svatebčanům posílat zhruba měsíc před svatbou. Do tisku musí však jít s předstihem. Nechte si časovou rezervu. Nikdo by si přece nepřál mít zkomolené jméno nebo příjmení. Důležitým hostům raději zaneste oznámení osobně.

047-everbay-wedding-photography-IMG_9242

Snubní prstýnky a vizáž (3 měsíce předem)

Snubní prstýnky se nosí na levé ruce a přesněji na prsteníčku. Jaký zvolit? Poslední dobou jsou trendem minimalistické šperky s přírodními prvky, ale samozřejmě záleží na vkusu každého. „Zažili jsme prstýnky, na jejichž návrhu se podíleli sami klienti,“ říká Martin a dodává „obdivujeme se Zuzkou, když se nebojí zvolit nekonvenční cestu, třeba jako prstýnky odlévané podle chleba.“ Jak jsme výše zmínili, možnosti jsou v dnešní době neomezené. Zlato patří mezi klasiku, snoubenci však místo toho zlatého dávají přednost bílému nebo kombinaci s dalšími kovy nebo i surovými drahokamy. Dále přejdeme ke kadeřnici a kosmetičce, nevěsta by si měla vyžádat zkoušku účesu a líčení, aby pak nebyla ve svůj velký den nemile překvapena.

019-everbay-wedding-photography-IMG_6611-dual
108i-IMG_8625

Svatební dort, dekorace, doplňky (2 měsíce předem)

Svatební dort a občerstvení hraje na hostině velkou roli. Do cukrárny zajděte osobně a vše ochutnejte. Pokud si chcete být skutečně jisti, že vše proběhne podle vašich představ, nechte si od kuchaře uvařit svatební menu. Nevěsta by si měla vybrat doplňky – punčochy, spodní prádlo, závoj, boty… Nezapomeňte objednat květiny! Na mysli nemáme jen svatební kytici, ale také kytice pro maminky, svědky, do klopy, eventuálně květy na výzdobu. Dohodněte se dopředu na zasedacím pořádku a nechte vytisknout jmenovky na slavnostní tabuli.

111-IMG_8879-dual
everbay-wedding-bm178

Seznam svatebních darů (1 měsíc předem)

Chcete-li předejít trapným situacím, vytvořte si seznam požadovaných darů. Díky němu se vám nestane, že dostanete stejné výrobky. Inspirace na vhodné svatební dary najdete na naši stránce.

Jdeme do finále (V den svatby)

Je potřeba zajistit několik věcí: vyzvednout kytice, zajít ke kadeřnici a vizážistce, ozdobit auta, připravit prsteny, doklady a… radovat se z toho významného dne.

everbay-wedding-bm115
095-everbay-wedding-photography-IMG_7556

Přejeme vám, ať je váš velký den opředený jen veselými momenty, zalitý sluncem a lidmi, které rozdávají úsměv kolem sebe.

349-IMG_9730
576-IMG_0119
Foto v článku a dvě fotografie v kampani Svatební inspirace: © 2015 Everbay Co. | International wedding, portrait and editorial photography | Martin Slechta & Zuzana Benesova, více informací: everbay.co

Monika Alberovska

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline