Průvodce společným stěhováním

Už nějaký čas spolu randíte a pomalu uvažujete nad společnou adresou. Jenže ve vás začínají hlodat pochybnosti… Co když vám budou vadit vzájemné zlozvyky? Co když nebudete schopni sladit váš vkus? Vyvarujte se chyb, které by vaše štěstí pod jednou střechou mohly zničit, už při stěhování. Náš průvodce vám poradí, na co si dát pozor a jak zvládnout první nástrahy nového, společného interiéru.

stehovani-spolecne-bydleni

1. Mluvte spolu

Základní pravidlo každého vztahu zní – když se vyskytne problém, promluvte si o něm. Řekněte si proto navzájem, jaká jsou vaše očekávání ohledně společného bydlení a jeho podoby.

2. Udělejte inventuru

Čeká vás velká výzva – vměstnat dvě domácnosti do jedné. Pořiďte si proto soupis věcí, které každý vlastníte, a vyberte ze seznamu jen to důležité a potřebné.

3. Zbavte se duplikátů

Vlastníte-li oba plně zařízenou domácnost, pravděpodobně se vám spousta základního nábytku sejde dvakrát a vy budete stát před rozhodnutím, co nechat a s čím se rozloučit. Pokud se s partnerem oba shodnete, perfektní! Jestli však u vás nebo u partnera panují pochybnosti, vyberte ten kousek, který je v lepší kondici, je kvalitnější nebo zkrátka ten, který do nového interiéru rozměrově lépe zapadá.

4. Nebojte se sentimentu

Říkáte si, že je nejlepší začít s čistým štítem? Ne v tomto případě. Už tak bude stěhování dost těžké, tak proč si ho ještě znesnadňovat. Určete si věci, ke kterým vás váže silné citové pouto, a rozhodně si je ponechejte.

stehovani-spolecne-bydleni-s-pritelem

5. Připravte se na kompromisy

Pokud se váš vkus drasticky odlišuje od vkusu vašeho partnera, nepanikařte. Pokuste se najít zlatou střední cestu mezi oběma východisky nebo vytvořte unikátní mix s prvky několika stylů. Tak bude váš interiér skutečným unikátem!

6. Slaďte se

Nic nepomůže sjednotit rozmanité kousky nábytku tak, jako ladící barevná paleta. Zvolte 4 až 5 vašich oblíbených odstínů a zůstaňte konzistentní – kromě nábytku tóny použijte i na stěny, textilie a doplňky.

7. Hledejte správnou rovnováhu

Společné bydlení by mělo odrážet styl vás obou, rozhodně byste proto neměli interiér zařizovat nábytkem jen jednoho z vás. Experimentujte. Jeho chlapské kožené křeslo s vaším boho polštářem? Proč ne!

8. Žádný stres

Bytové trendy se mění každou chvíli, pokud tedy prozatím nejste spokojeni s vaším novým interiérem, nic se neděje. Možná to chce jen trochu času, abyste si na nové kombinace zvykli.

Foto&Video: Westwing Home&Living

Martina Lecianová

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline