Průvodce dekoratéra: 5 módních pojmů

Stylové příslušenství, módní doplňky a barvy … O žhavých trendech v aranžmá se mluví hodně, ale stojí za to vědět, o čem diskutují profesionálové. Náš průvodce dekoratéra vás seznámí s 5 módními pojmy, které se v poslední době objevují v rozhovorech týkajících se inspirativních aranžmá. Učte se od těch nejlepších!

Upcycling neboli jak udělat něco z ničeho

Začneme „upcyclingem” – pojem, jenž je stále častěji používán nejen ve spojení s aranžmá v industriálním stylu. Upcycling je zábavný, nápaditý a ekonomický způsob na opětovné využití použitých obalů nebo starých nepotřebných věcí a přidělení jim zcela nové funkce. Hodinky z plechovek, cedník jako obal na květináč, nábytek z palety… Kolik lidí, tolik nápadů. Upcycling se hodí nejen pro kutily. Co takhle si příští deštivý víkend trochu zaexperimentovat? Seznamte se s naším tipem na barevné vázy z láhví.

modne terminy w aranżacji wnętrz

Patinový efekt neboli nábytek s charakterem

Patinování nábytku znamená natírání nábytku speciálním prostředkem na bázi ředidel takovým způsobem, aby ve skutečnosti vypadal starší, než doopravdy je. Důležité je pořadí vrstev. Nejlépe, pokud vše provádíme na syrovém dřevě, po pečlivém odstranění laku. Výsledkem bude nábytek s unikátní texturou dřeva – velmi originální a trochu tajemný. Ideální do obývacího pokoje inspirovaného stylem shabby chic!

co to jest efekt patyny

Sukulenty — vysněné rostliny pro roztržité lidi

Latinské slovo „suculentus” znamená „šťavnatý” a doopravdy je tomu tak – sukulenty zadržují větší množství vody než jakékoliv jiné rostliny. Charakteristické hrubé listy, které chrání před ztrátou vlhkosti, jsou zároveň i vynikající ozdobou. Sukulenty jsou levné a nevyžadují prakticky žádnou péči. Rostou všude. Nezapomeňte na ně při své další návštěvě květinářství!

sukulenty w aranżacji wnętrz

Instituce Pantone — autorita ve světě barev

Žádný průvodce dekoratéra se neobejde bez zmínky o instituci Pantone. Pantone je americká polygrafická společnost, jež byla založena v roce 1962 v New Jersey. Jejím největším úspěchem je vytvoření unikátní škály barev, která je v dnešní době univerzálním vzorcem pro projektanty, architekty a grafiky na celém světě. Instituce Pantone již léta určuje barvy, které budou módní v nadcházející sezóně a dává jim romantické a inspirativní názvy. Barvy roku 2016 jsou Rose Quartz a Serenity Blue. Pokud je stále nemáte ve svém bytě, určitě si pro ně skočte do obchodu!

co to jest instytut pantone

Etažérka — nejen na stůl

I když „etažérka“ znamená lehký regál, tak v poslední době se tímto pojmem označuje také patrové podnosy. Toto praktické nádobí nám šetří místo na stole a umožňuje elegantně a efektně prezentovat moučníky, delikatesy a ovoce. Interiéroví dekoratéři mají také velmi rádi jinou – méně známou funkci etažérky. Patrový podnos se často mění na držák kosmetiky v koupelně nebo tác na svíčky a dekorace z květin.

modne dodatki do domu

Snímky: Living4Media, StockFood, Fotolia, Westwing Home&Living, Shutterstock

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline