Nadčasová bílá

Nejnovější trendy v prostírání

 

01_Maxwell&wiliams-zdjecia

Bílý porcelán je to nejklasičtější a nejuniverzálnější, co si můžete dát na stůl. Bílý servis na bílém ubruse vypadá vždy vkusně. Ale bílé nádobí má zároveň skvělé předpoklady pro týmovou práci – zazáří na tmavém ubruse a bude se vyjímat ve společnosti mnoha vzorů. Skvělé kombinace je schopné rozehrát také s tečkami, proužky, károváním a vůbec jakýmkoli dezénem, na který si vzpomenete.

02_Maxwell&wiliams-zdjecia

Bílý porcelán je jako eso v rukávu, jehož tasením na stole projevíte svůj scénografický talent, a které je s to přežít všechny trendy. Protiklad černé a bílé představuje nehynoucí klasiku, ale také spojení bílé s grafickými vzory je nesmírně povznášející a zároveň velmi módní.

03_Maxwell&wiliams-zdjecia

Aranžmá stolu lze obohatit stylovými detaily. Někdy vystačí stužka či květ, nejlépe ve zvolené koloristice. Příbor převázaný atlasovou stužkou na pozadí vzorovaného ubrusu či bílého prostírání… kdo tvrdí, že černá barva se na stůl nehodí?

04_Maxwell&wiliams-zdjecia

Jídelní servis to nejsou jen talíře – k povinné výbavě patří také omáčkovníky, salátové či polévkové mísy, poháry aj. Linie, ve kterých je rozmístíme, pak tvoří běloučké paprsky zářící na vašem stole. Kompletní servis si samozřejmě šetříme na zvláštní příležitosti, kdy na něj s ohromným zadostiučiněním naservírujeme domácí pochoutky a jeho jednotlivé díly se znova zhostí rolí, ke kterým byly předurčeny. Ale ze svého porcelánu se můžeme těšit nepoměrně častěji, vždyť snídaně na stylovém nádobí je ideálním vykročením do nového dne!

05_Maxwell&wiliams-zdjecia

Také při prostírání má nebývalou sílu kontrast. Bez bílé by černá nepůsobila tak dramaticky, bez černé by bílá nevypadala tak nevinně. Bílé nádobí svítí na tmavém ubruse a zároveň se účastní stylistické hry s motivy v okolí, čímž dynamicky oživíte kompozici. Dobrý porcelán má však ještě jeden plus, pro který by na stole neměl chybět – podtrhává chuť potravin, což využijete nejen při slavnostním obědě. Copak horká čokoláda z porcelánového hrnku nechutná lépe než ze sklenice?

06_Maxwell&wiliams-zdjecia

Bílý porcelán obstojí v druhém plánu, ale na první housle sehraje hotový koncert. Například při servírování desertu – představte si stůl, na němž stojí podnos, čajník, šálky a cukřenka, jejichž společným jmenovatelem není pouze barva, nýbrž i kolekce, z níž pocházejí. Osvědčeným a neméně efektním způsobem, jakým lze prostřít, je také kombinování různých servisů. Abyste však vytvořili sladěný celek, je třeba věnovat zvláštní pozornost tomu, aby se glazura jednotlivých součástí nelišila odstínem. Proto je také vhodné držet se jedné značky.

07_Maxwell&wiliams-zdjecia

Kombinace bílé, černé a červené je stylistickým evergreenem, vždy moderním a elegantním. Pro ničím nerušený výsledný efekt mějte na paměti tyto dvě zásady. Především je třeba držet se v mezích zvoleného barevného tónu a vzdát se tedy všeho, co do dané koloristiky nezapadá. Rozhodneme-li se ale, že spojovacím prvkem bude tvar, získáme další estetickou kvalitu a nemusíme se obávat, že spolu jednotlivé části servisu nebudou ladit. Bez ohledu na doplňky bílý porcelán tvoří neochvějné základy každého prostřeného stolu. Od něj se budou odvíjet vaše aranžérské experimenty. Bílá se vám neomrzí právě proto, že ji můžete snadno doplnit prakticky čímkoliv, a dáte tak vzniknout novým zajímavým kompozicím.

Agnieszka Trzcińska

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline