Květy, které u vás na jaře nemohou chybět

Co máme na jaře nejraději? Samozřejmě květy, které nám po zimě zlepší náladu a zároveň umí náš byt změnit k nepoznání. Připomeňme si pět jarních kvítků, které nám toto období ještě zpříjemní.

Westwing-kwiaty-peonie

Pivoňky

Pivoňky, ať už bílé či v odstínech červené a růžové, jsou ztělesněním romantičnosti a ženskosti. Rozkvetlé pivoňky se samy neztratí, ale vězte, že parádu udělají také ve spojení s tulipány. Pokud je postavíte do starší vázy, získáte pro svůj byt báječnou vintage dekoraci.

Westwing-kwiaty-peonie-2
Westwing-kwiaty-jaskier

Pryskyřníky

Bílé, žluté, růžové i červené pryskyřníky váš byt rozzáří a přidají mu na energii. Pryskyřníky v rattanové misce či košíku naladí váš dům na středomořskou notu. Skvěle vypadají také v opletených květináčích.

Westwing-kwiaty-zawilce

Sasanky

Pohled na jemné sasanky rostoucí v přírodě je nesmírně inspirující a uklidňující. Stejně tak na vás tyto drobné kvítky budou působit i ve vašem bytě v klasickém stylu. Nejlépe uděláte, když je vystavíte do bílé keramické vázy a ozdobíte jimi předsíň či koupelnu.

Westwing-kwiaty-gif

Hyacinty

Hyacinty doporučujeme zasadit už na podzim, aby na jaře byly v plné kráse. Červené, bílé či modré hyacinty budou svěžím prvkem v předsíni, kde budou svou nezaměnitelnou vůní vítat domácí i hosty od momentu, kdy překročí práh. Hyacinty mají rády polostín a častou (nikoli však přehnanou) zálivku.

Westwing-kwiaty-tulipan-1

Tulipány

Krásné tulipány jsou zřejmě jedny z nejelegantnějších květin, s jakými se můžeme setkat. Kromě toho že oplývají krásou, jsou velice odolné, takže vám budou dělat radost po dlouhou dobu. Tulipány jsou známé pro své výrazné barvy, které se dají výborně kombinovat. Nezklamou vás v žádné situaci a vnesou do vašeho bytu romantický nádech. Nevyžadují mnoho světla a musíme také pamatovat, že čerstvě vysazeným rostlinám bude lépe v chladnějších místnostech.

Čas na jarní flower-power!


Fotografie: Living4Media / Westwing

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline