9 dekoračních mýtů

Vyvrátíme vám 9 dekoračních mýtů, které zná každý, kdo vybavuje svůj dům. Je čas se s nimi konečně vypořádat a objevit nový svět interiérového designu!

9 dekoracyjnych mitów

Mýtus 1: tmavé barvy opticky zmenšují interiér

To není tak úplně pravda. Tmavé barvy pomáhají vytvořit elegantní, intimní atmosféru. Chcete-li dosáhnout takového efektu, stačí pouze si šikovně vyhrát s barevnými kombinacemi, osvětlením a dekoracemi. Aby interiér získal hloubku, namalujte dvě stěny tmavými barvami a zbylé světlými. Bylo by dobré, kdyby se nejtmavší část nacházela poblíž oken nebo několika světel. Nezapomeňte také na zrcadla! Díky nim bude místnost rozzářená.

9 dekoracyjnych mitów

Mýtus 2: světlé textilie jsou problematické

Problém není v barvě, ale v druhu materiálu a jeho struktuře. Je obtížné zachovat v perfektním stavu sněhobílou bavlnu. Vyzkoušejte odstíny slonovinové, béžové a šedé nebo silnější textilie, jako je například žinylka nebo samet. Z těchto materiálu lze bez problému odstranit skvrny.

9 dekoracyjnych mitów

Mýtus 3: nesmíte míchat vzory

A proč ne? Kombinace pruhů, kostek a různých textur vypadá skvěle. Jediné, co musíte udělat, je vybrat barvy z té stejné barevné škály, čímž se vyvarujete chyb.

9 dekoracyjnych mitów

Mýtus 4: umělé květiny neozdobí

Proč ne? Umělé květiny vnesou barvu do každého zákoutí vašeho bytu. Ty, které jsou vyrobené z hedvábí, skla nebo tenkého papíru, dodají interiérům nádech romantiky a stanou se útulnějšími. Kombinujte je s čerstvými květinami a výsledný efekt bude úchvatný.

9 dekoracyjnych mitów

Mýtus 5: okna se záclonami vypadají lépe

Ne vždy! Vše závisí na pohledu z okna nebo balkonu. Proč zakrýt záclonami to, co vypadá pěkně? Často krásný výhled je nejlepší dekorace a okno – nejlepší rám.

9 dekoracyjnych mitów

Mýtus 6: čím více svítidel, tím lepší je osvětlení

Světlo hraje klíčovou roli při vytváření atmosféry, ale příliš mnoho lamp způsobí, že dosáhneme opačného efektu, než jsme chtěli. Interiéry by měly být vybaveny alespoň třemi zdroji světla: jedno na stropě nebo na stěně, druhé ve formě stolní lampy (pro atmosféru) a bodové světlo (směřované na konkrétní předmět nebo místo)

9 dekoracyjnych mitów

Mýtus 7: malé kuchyně jsou nefunkční

To není pravda! Existuje mnoho řešení, díky nimž i z malé kuchyně vytvoříme praktické místo, pohodlné a originální. Použijte bílou barvu, světlo a sklo, abyste opticky zvětšili vaši kuchyni. Pokud se nechcete vzdát jídelní části, myslete na to, že kuchyňskou linku můžete využít také jako improvizovaný pracovní stůl!

9 dekoracyjnych mitów

Mýtus 8: obrazy na stěnách, knížky na policích

Je na čase zapomenout na toto přísné pravidlo a pustit uzdu fantazii. Hromada knih na podlaze úspěšně nahradí konferenční stolek, obrazy a fotografie položené na podlaze a opřené o stěny přitahují pozornost zvláštním způsobem. Funguje to!

9 dekoracyjnych mitów

Mýtus 9: všechny triky jsou povoleny

Když vybavujeme dům, často slýcháme, že můžeme libovolně kombinovat dekorace. Není nic chybnějšího. Promyšlený styl, chuť, zdravý rozum, stejně jako rada zkušeného člověka pomohou vyhnout se nehodám a vytvořit pohodlný a originální interiér, ve kterém se budeme cítit… jako doma!

Foto: living4media

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline