8 způsobů na fajn grilovačku

Grilovací sezóna začíná! Pokud se chcete stát mistrem v grilování, určitě si přečtěte naše tipy. S námi se Vám každá grilovačka podaří!

westwing-grill-idealny
  1. Pár dnů předtím, než pozvete hosty na zahradní grilování, nezapomeňte uklidit po zimě zahradu a posekat trávu.
  1. Nákupní seznam je klíčem k úspěchu. Přece byste nechtěli na něco zapomenout! Než budete nákupní seznam sestavovat, ujistěte se, kolik hostů přijde a jaké jsou jejich stravovací návyky. Může dojít ke změně menu, pokud někteří z nich jsou vegetariáni nebo mají alergii na určité potraviny.
  1. Hvězdou grilovačky bude určitě maso. Pokud to lze, nakupujte v místním obchůdku, kde Vám prodavač poradí, jaké maso zvolit. Lokální výrobky budou čerstvé a Vy budete mít jistotu, že necestovaly stovky kilometrů, než skončily na Vašem stole… nebo přesněji – na Vašem roštu.
westwing-grill-mieso
  1. Nezapomeňte na zeleninu. Díky ní bude menu stravitelnější a mnohem zdravější. Připravte si zralé lilky, papriky, cukety a cherry rajčátka, které jsou ideální na domácí bruschetty.
  1. Zárukou úspěchu je dobrá marináda. Maso a zeleninu naložte už brzy ráno. Olivový olej, česnek, rozmarýn, sůl a citronová šťáva vytvoří dokonalou letní marinádu. Pokud chcete, můžete přidat i Vaše oblíbené bylinky.
westwing-grill-warzywa
  1. Každý mistr grilování dobře ví, že grilování je obor, ve kterém o úspěchu rozhoduje nejenom kuchařské umění, ale i vybavení: rukavice, vidlička s dřevěnou rukojetí, grilovací kleště a štětec.
  1. Styl je důležitý také na zahradě. Promyslete si „mise en place” a připravte se na to, jak prostřít zahradní stůl. Můžete se rozhodnout pro jednu hlavní tematickou barvu nebo zvolit talíře, ubrousky a ubrus se stejným motivem.
  1. Grilujete večer? Proč ne! Rozžhavené uhlíky, stejně jako svíčky a lucerničky rozmístěné kolem stolu, působí velmi romanticky.
westwing-grill-z-psem

Už se vám sbíhají sliny? Nečekejte ani chvilku a připravte si grilovačku. Grilování je nejen vášeň, ale také životní styl!

Fotografie: Living4Media, Fotolia, Shutterstock

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline