Umění, móda a etnické inspirace v centru Paříže

Pařížská čtvrť Le Marais je domovem mnoha neobyčejných osobností – výtvarníků, divadelníků a umělců vůbec. Nalezneme zde jejich byty s interiéry propracovanými do nejmenšího detailu. Jednou z inspirativních osobností žijících v této čtvrti je Alpha Sidibe – vedoucí studia legendární francouzské značky Christian Louboutin. Nedávno jsme měli možnost navštívit jeho úžasný byt, překypujícími barvami a předměty s historií.

Eklektická směsice

Kromě nesčetného množství mokasín od Chardina Louboutina jsou v Alphově bytě k vidění další zajímavé předměty: úctyhodná sbírka alb z oblasti umění, módy, historie a hudby stejně jako celá řada designérských perliček (mj. obrovská svíticí písmena) v sousedství etnických vzorů a hřejivého dřeva. Pro Alpha je aranžování svého bytu především zábava, při které ale nezapomíná ani na svou lásku k velkému umění. Není tedy náhodou, že stěny jeho bytu zdobí originální obrazy od umělců jako Harding Meyer či Dawid C. Borrower.

 

Už od prahu nás vítá kombinace sytých odstínů hnědé a červené.

„Můj byt je eklektickou směsicí afrických vlivů a inspirací původem ze západu a Spojených států, které mě nepřestávají fascinovat. Během svých cest po světě se snažím nasát co možná nejvíce inspirací, které posléze přenáším k sobě domů.“

V Alphovi dříme velký estét. Každý prvek jeho bytu byl pečlivě vybírán tak, aby splňoval požadavky na krásu i pohodlí. Kreativní práce v módní branži, se kterou je Aplha svázán, měla určitě vliv i na vzhled jeho bytu. Sám ale tvrdí, že to funguje i naopak – byt si zařídil tak, aby z něj mohl čerpat inspiraci pro své projekty. Copak tak nevypadá bydlení ideálně ušité na míru svému pánovi?

Foto a video: Westwing Home and Living

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline