Umělecký minimalismus u Varšavy

Přestěhování celého domu z jednoho místa na druhé nezní jako snadný úkol – a skutečně tomu tak nebylo. Asia Gwis – grafička, ilustrátorka a bloggerka si je ale jistá, že to za tu námahu stálo. Umělkyně opustila svůj život v hlavním městě, aby mohla společně s manželem a třemi kočkami vytvořit útulnou oázu daleko od shonu města.

„Narazili jsme na nabídku přenesení staré dřevěné školní budovy do jedné z lokalit poblíž Varšavy a ihned jsme si tento nápad zamilovali“, říká Asia. „Po přestěhování na vesnici se naše životní tempo zázračně zpomalilo“. Jako freelancerka Asia spolupracuje s několika vydavatelstvími, navrhuje a ilustruje knížky pro děti a články pro dospělé a také provozuje blog Kavka Design.

Protože dům slouží rovněž jako dílna, bylo největší výzvou vytvořit prostor, který bude napomáhat soustředění a současně umožní chvíli si vydechnout. Majitelům záleželo také na tom, aby vytvořili atmosféru, v níž by se všichni cítili vítáni – nejen rodina a přátelé, ale i zvířata.

„Dům je rámcem pro život – není to nějaký zvláštní tvor oddělený od člověka“, říká Asia, s odkazem na filozofii své oblíbené interiérové návrhářky Ilsy Crawford. „Snili jsme o tom, abychom vytvořili přátelský, otevřený prostor a myslím si, že se nám to podařilo“.

„Kdybych měla poskytnout jednu radu týkající se zařizování interiérů, řekla bych, že je důležité nalézt vlastní styl a zůstat mu věrným. Klíčem k tomu je jednoduchost“, tvrdí Asia. „Je vždy módní, trendy a krásná“.

Interiér v domě Asi zrcadlí její skromný životní styl – je minimalistický a autentický. Vychází z estetiky Wabi Sabi, kombinuje bílou s jemnými akcenty barev a spojuje současný design s oblíbeným nábytkem děděným z generace na generaci. Přírodní prvky, jako je kamenná podlaha, zděné stěny a dřevěné trámy na stropě tvoří přívětivou, uvolněnou atmosféru. K relaxu zve houpačka s nadýchanou kožešinou, zavěšená přímo u krbu. Není se čemu divit, že návštěvy zde obvykle zůstávají déle, než předpokládaly. My bychom tuhle návštěvu nejradši prodloužili na celý víkend!

 

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline