Umělecké bydlení v srdci Kolína nad Rýnem

Jackie Diedam patří mezi nejznámější ilustrátorky v Německu. Pochází z Brazílie, ale v současnosti bydlí v Kolíně, kde jsme ji také navštívili.

První věc, která upoutá naši pozornost hned po vkročení do obývacího pokoje je akvarel vyobrazující Amalfitanské pobřeží. Sytá zeleň, tyrkysové vlny omývající zlatý písek a půvabné vily připomínají prosluněnou dovolenou v Itálii. Byt, který díky množství visících dekorací působí jako malá galerie, dává rychle zapomenout, že se ve skutečnosti nacházíme uprostřed Kolína.

jak urządzić domowe biuro
jak urządzić artystyczne mieszkanie

Jackie bydlí se svým přítelem Raoulem, který je z povolání projektantem a fotografem. O svém bytě mluví jako o „zorganizovaném nepořádku“, což perfektně vystihuje prostor plný suvenýrů z cest, fotografií, obrazů a Jackiených autoportrétů. Při prohlížení stěn, poliček, a dokonce i dvířek od ledničky co chvíli nacházíme něco zajímavého. Ať už jsou to černobílé fotografie vyfocené filmovým aparátem či barevné koláže z fotografií vytisknutých z Instagramu.

jak zaaranżować akwarele

Umělecký byt Jackieho a Raoula se rozkládá na 60 metrech čtverečních. V pouhých dvou pokojích se jim podařilo zorganizovat prostor pro práci i odpočinek. Není těžké uhádnout, kdo pracuje u kterého stolu. Mezi poličkami si každý zařídil své vlastní království. V Jackieně koutku můžeme obdivovat její nejnovější ilustrace a stěně za zády Raoula vévodí fotografie a grafiky.

„Jsem ráda, že se nám podařilo zařídit si vlastní domácí kancelář. Miluji ten zorganizovaný nepořádek, který je pro mne zároveň inspirací k další práci,“ říká Jackie.

Od ukončení studia na Kolínské mezinárodní škole designu pracuje na volné noze. „Když maluji, vizualizuji si v hlavě různé obrazy. Malířství záhy přerostlo ve vášeň. Více než pět let jsem se učila malovat olejovými barvami, ale v současnosti pracuji spíše s akvarely a kvaši. O tom, že bych se mohla stát ilustrátorkou, jsem začala přemýšlet ve chvíli, kdy jsem začala sbírat výstřižky z magazínů a knížek pro děti.“

mieszkanie dla artystów

„Pracuji z domu, protože se mi nechce pronajímat zvláštní studio. Jsou zde ale také další výhody, na příklad se nemusím do práce nijak elegantně oblékat. Samozřejmě existuje také pár nevýhod – domácí povinnosti často odvádějí pozornost od práce, ale člověk s dobrou organizací práce se po čase naučí ignorovat věci, které není nutné udělat hned, a o víkendu nemyslet na nedokončené projekty.“

Ačkoli Jackie pochází z daleké Brazílie, umí docenit také veselou atmosféru Kolína. Svůj stesk po domově se snaží ventilovat prostřednictvím umění. Její byt má neopakovatelnou atmosféru, která během mžiku navodí pocit jako cestování po exotických zemích.

Fotografie a video: Westwing

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline