Učebnice skandinávského stylu

Rakouská metropole je jako hluboká studnice inspirace. Čerpala z ní i Svenja Brücker, kterou zdejší vzdušné a prosvětlené interiéry podnítily k vybudování domova typického pro daleký sever. A počínala si při tom tak bravurně, že se z jejího bytu můžete o skandinávském stylu leccos přiučit.

skandinávský-styl-balkon

Zakladatelka blogu Traumzuhause žije společně se svým přítelem Jonasem, profesionálním hráčem pokeru, ve velkorysém 120m² apartmá. Byt se nachází v neoklasicistní budově, jež během let neztratila nic ze svého tradičního rázu – naleznete zde vysoké stropy, bytelné parketové podlahy i velká okna, která zaplavují zdejší interiéry světlem.

skandinávský styl nábytek

Místní architektura učarovala mladému páru natolik, že se rozhodl ve Vídni usadit natrvalo. „Byli jsme na prohlídce mnoha krásných bytů, ale tento byl něčím výjimečný. Ty úžasné dveře a mosazné kování na oknech mi jednoduše utkvěly v paměti.“ Tyto drobné detaily nakonec sehrály při rozhodování klíčovou roli a definovaly styl jejich budoucího domova.

skandinávský styl pohovka z palet
severský styl bydlení

Rovnováha mezi minimalismem a útulností je v něm nastavena velmi pečlivě, vedle jednoduchých linií na vaši skandinávskou notu zabrnká světlé dřevo, přírodní textilie a hřejivé kožešiny. Není těžké uhodnout, že Svenja miluje bílou barvu, které zdatně kontrastují decentní akcenty černé a šedivé.

severský desing obývací pokoj
skandinávský interiér ložnice

Teplo domova a útulnost dodávají fotografie a knihy, ve kterých hledá Svenja nové nápady. Obzvláště pyšná je pak na lavici z neopracovaného dřeva, kterou společně se svým přítelem proměnili v malý kafé bar. Ten je také oblíbeným motivem jejího blogu, který téměř denně zásobuje nejmodernějšími designovými tipy. Uznejte sami, že jeho jméno – Snový domov – Svenja přenesla do reálného světa skutečně dokonale…

skandinávský styl kuchyně

Foto&Video: Westwing Home&Living

Martina Lecianová

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline