Tropická inspirace přímo ze São Paula

Studio, jež provozuje, organizuje luxusní svatby a honosné večírky. Luciana Gelfi je krásná, inspirativní a má dům, který dokonale odráží tropické klima Brazílie – nachází se v něm tapety s palmovými listy, bazén, ratanový nábytek a spousta slunce.

V ložnici, která je vypracovaná do nejmenších detailů, upoutaly naši pozornost dokonale hladké polštáře s vyšívanými iniciály majitelů. Během prohlídky místnosti si Luciana všimla, že na podlaze leží element, jenž sem nepatří – ponožka se žralokem, nedbale pohozená jejím synem.

V domě ale musí být vše na svém místě. Luciana nám připomíná španělskou královnu Letizii nebo slavnou právničku Amal Clooney – je stejně tak sofistikovaná a elegantní. Zvedá ponožku, vkládá ji do koše na prádlo a s grácií nás vede do další místnosti.

Dům byl postaven ve čtyřicátých letech minulého století, ale Luciana a její manžel se sem přestěhovali před deseti lety. Zpočátku plánovali, že zde zůstanou pouze krátkou dobu, aby dělali společnost paní domu – manželově prababičce. Nicméně si tento interiér rychle zamilovali a zahájili rekonstrukci, aby dům přizpůsobili potřebám rodiny se dvěma dětmi. Luciana, která provozuje agenturu se svatebními ozdobami, zachovala část tradičních prvků a charakter původní architektury.

Obývací pokoj, který se nachází v přízemí, je zařízen v hnědé barevné paletě. Pohovky s koženým čalouněním v koňakovém odstínu se krásně komponují se sisalovými běhouny, vzorovaným kobercem a tkanými polštáři s volnější vazbou.

Kuchyně byla kompletně zrekonstruována a zvětšena o přístavbu s prosklenými okny, dodávající místnosti atmosféru oranžérie. Při výběru nábytku se Luciana rozhodla pro spojení borového dřeva s průčelími v limetkově zelené barvě. Není to pro Brazilce typická volba – dávají v kuchyni přednost kameni, betonu a mramoru. Nyní se jedná o Lucianino oblíbené místo. Právě zde tráví nejvíce času s rodinou, obzvláště o víkendech, kdy peče jejich oblíbené pochoutky – kokosové a citrónové koláče.

V prvním patře se nachází její pracovna, ve které jsou stěny zdobené tropickými tapetami a na regálech jsou vystavené ilustrované fotoknihy. Špetku nonšalance dodává prostoru křeslo peacock – dárek od jedné ze zákaznic, pro níž Luciana a její tým připravily svatební výzdobu.

„Nepřizpůsobuji vzhled svého interiéru nejnovějším trendům – jednoduše kupuji pouze předměty, které se mi líbí a odráží můj styl“. Tak zní interiérové krédo majitelky.

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline