Po stopách Sherlocka Holmese

Jdeme po stopách slavného anglického detektiva. Zde jsou přesvědčivé důkazy, které naznačují, že se nacházíme ve slavném domě Sherlocka Holmese, na londýnském Baker Street 221b. Nepotřebujeme lupu ani jiné pomůcky, protože je ihned patrné, že všechny motivy interiéru jsou v anglickém dobovém stylu. Ten pocit je jednoznačný a nedá se popřít.

Sladami Sherlocka Holmesa 1
Obrázek: Giuseppe Masci/Age Fotostock/ East News

Pokladnice vědy

Knihy jako svět sám pro sebe si zaslouží zvláštní místnost. V dobách Holmese byly knihovny oblíbeným místem rodinných setkání. Kromě poliček obtěžkaných knihami, které byly mnohdy vázáné v kůži, si mohl návštěvník odpočinout v křeslech a na pohodlných pohovkách. Vyhledávání knih usnadňoval katalog. Přístup k mnoha výtiskům byl možný pouze ze speciálního žebříku, který byl nezbytným vybavením každé knihovny…

Sladami Sherlocka Holmesa foto 2
Obrázek: Mondadori Press / East News.

V království předmětů

O to, aby Holmesův byt nepřipomínal laboratoř nebo kancelář ztrát a nálezů, se starala neocenitelná paní Hudsonová. Velký počet různých předmětů může být dokonce předností interiéru. Cestovatelského ducha místnosti podtrhuje charakteristický kožený nábytek – chesterfieldy, kufry, plédy se čtvercovým vzorem…

3Sladami-Sherlocka-Holmesa-foto
Obrázek: Maren Stver / Picture Press / East News.

Five o’clock

Drahá paní Hudsonová je po ruce vždy, když je potřeba – odpoledne se stříbrným podnosem. Máme zde vše, co potřebujeme pro tradiční čaj o páté: čajové šálky, čajník a konvička na mléko. Sherlock Holmes spolu se svým přítelem Johnem Watsonem řeší další záhadné případy a popíjejí při tom lahodnou skotskou whisky z křišťálových skleniček. Proslulý čaj se spolu s whisky stal postupně součástí dědictví britského impéria, a v současné době je Velká Británie vyváží ve velkém do celého světa.

4Sladami-Sherlocka-Holmesa-foto
Obrázek: Maren Stver / Picture Press / East News

Tmavá elegance

Tak vypadají chodby a schodiště v mnoha londýnských domech. Tajuplné detektivní příběhy Agáty Chrystie se mnohdy odehrávaly právě v tmavých interiérech starých viktoriánských domů. I Sherlock Holmes a dr. Watson v mnoha případech hledali důkazy v podobných scenériích. Chladná elegance tmavého dřeva a distingované pološero znásobuje dojem tajemna.

5Sladami-Sherlocka-Holmesa-foto
Obrázek: MarcRogoff oraz SimonUpton / InteriorArchive / East News

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline