Dětský pokojík ve skandinávském stylu

Dvě malé děti, pes a sněhově bílá pohovka? Jak jde tohle dohromady a proč nemusí být holčičí pokojíček nutně růžový?

skandinávský dětský pokoj pro kluky
skandinávský dětský pokoj postel

Módní editorka Lucia Pontarin je živoucím důkazem toho, že i se dvěma malými dětmi a náročnou prací můžete mít dům vyšperkovaný k dokonalosti. Stačí jen nebrat věci tak vážně a občas zamhouřit oko. A někdy raději obě.

skandinávský styl jídelna_pracovna
skandinávský styl barvy

Pětičlenná domácnost funguje jako dobře namazaný stroj. V obývacím pokoji i jídelně se střídají čisté linie skandinávského stylu s obrázky, které Lucia a její dcera vytvořily, aby vnesly do interiéru více pohody. Uvolněná atmosféra a slabost pro klasický nábytek se odráží nejen v životním stylu, ale i v minimalistickém vzhledu String a Eames křesílek, jak jinak než v bílé barvě.

skandinávský obývací pokoj inspirace
skandinávský styl bydlení bílá pohovka

Aby stěny a nábytek nepůsobily příliš sterilně, neváhala Lucia sáhnout po tmavém dřevě nebo šedomodrých odstínech. Svůj styl ráda doprovází i vtipnými kresbami a pestrobarevnými detaily v podobě cestovních průvodců a křehkého skla. Praktičnost je však v této domácnosti na prvním místě. Pohovka má proto odnímatelný potah a pokud se někde objeví dětská malůvka, supermáma budoucí vzpomínku jednoduše včlení do interiéru.

skandinávský dětský pokoj pro holčičku
skandinávský dětský pokoj nábytek

Vznikla tak i řada doplňků v pokojíku malé Avy. Kdo by čekal příval růžové a princeznovské detaily, bude nejspíš zklamaný. Pro dětský pokoj nezvyklá bílá tapeta s černými puntíky tady velmi dobře spolupracuje s ostatními Luciinými DIY díly – usínání Avě zpříjemňuje kopa polštářů, které pro dcerku naše hostitelka sama ušila. A když bylo třeba, chopila se Lucia i štětce a namalovala celou řadu obrázků, které dělají z pokojíku inspirovaného Skandinávií tak speciální a unikátní místo. „Bylo pro mě důležité, aby spolu všechny místnosti ladily a Avin pokojíček barevně či stylově příliš nevyčníval. Zvláště, když sousedí s obývacím pokojem a jídelní částí. Rozhodli jsme proto, že i dětský pokoj bude skandinávský.“

skandinávský dětský pokojíček pro holčičku
skandinávský styl ložnice

Světlého a odlehčeného scandi stylu se drží i ložnice. Hlavní roli tady hrají drobné detaily, stejně jako jinde v bytě zkombinované s vlastnoručně vyrobenými dekoracemi. Nejlepší příklad – girlanda u Lucova přebalovacího pultu. Skandinávský dětský pokoj snad jednoho dne vznikne i pro něj.

skandinávský dětský pokoj přebalovací pult

Foto&Video: Westwing Home&Living

Martina Lecianová

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline