Rodinný klenot

Kdybychom netušili, že se právě nacházíme v elegantním činžovním době v mnichovské čtvrti Schwabing, mysleli bychom si, že jde o luxusní podkrovní byt na Upper East Side v New Yorku. Již na prahu nás vítají bílé, jemně šedé a tyrkysové prvky a konzolový stolík se zrcadlem. Stephanie, paní domu, vytvořila interiér, který nám připomíná slavný obchod u Tiffanyho na Páté avenue. Naštěstí nás Stephanie pozvala nejen na snídani!

Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-1
Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-2

Po svatbě se Steffi a její manžel Lucien rozhodli pro celkovou rekonstrukci svého příbytku. „Miluji projekty, u kterých se mohu blýsknout kreativitou,“ prozradila paní domu, povoláním lékařka, která se nově začala zajímat i o svoji zahrádku. Její dvě dcery, Lara a Lotta, se už nemohou dočkat, až se ve vnitrobloku objeví květiny a pískoviště. Momentálně jim však k zábavě musí vystačit 190 m2 prostoru v bytě.

Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-3

Většina místností je průchozích, díky čemuž je byt velmi prostorný a otevřený. Jemná barva na stěnách –  odstín Elephant’s Breat od firmy Farrow & Ball ještě více umocňuje dojem pohostinnosti a útulnosti.

Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-4

„Největší výzvou bylo zařízení předsíně,“ přiznává Stephanie. Právě zde se „usadila“ pohodlná taburetka čalouněná sametem, dvě křesla, stolky ozdobené vonnými svíčkami či starodávné autíčko, které každý den dělá radost Laře a Lotte.

Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-5
Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-6
Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-7

Podívejme se do pokoje pro hosty, který slouží zároveň jako pracovna. Je důkazem toho, jak krásné mohou být odstíny šedé. Tyrkysové a stříbrné prvky vytvářejí luxusní a zároveň ženskou atmosféru.

„Pudrové barvy skvěle vypadají ve spojení s lesklými doplňky,“ vysvětlila nám Stephanie a jako důkaz svého tvrzení nám ukazuje ložnici zařízenou v duchu tohoto pravidla. Vidíme ohromnou šedou postel přikrytou přehozem, který je také šedý, ale s úplně jinou strukturou. Měkký huňatý koberec a obrovské polštáře doplňují aranžmá, za které by se nestyděl žádný luxusní hotel. Nelze si nevšimnout ani symetricky rozložených doplňků. Tato promyšlená kompozice má navíc dodatečný vliv na pocit harmonie a klidu.

Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-8
Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-9
Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-10

Osobitý styl Stephanie je viditelný i v obývacím pokoji, kterému dominuje velká bílá pohovka. Hned vedle ní stojí bílé křeslo a konzolový stolek. Nechybí zde ani květiny, svíčky, knížky a fotografie zarámované v jednoduchých rámech.

Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-11

Pouze v pokojích obou holčiček se nesetkáváme s pečlivě propracovanou harmonií. Zde vládnou barvy a dřevěný krámek, který pro své vnučky vytvořil jejich dědeček. Úplná pastva pro oči!

Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-12

I Steffin manžel Lucien přiložil ruku k dílu. S úsměvem ukazuje na pruhované tapety v kuchyni. „Toto je jediná věc, kterou jsem vybral,“ a hned dodává, že na sto procent věří interiérovému talentu své manželky. A Stephanie má skutečně neobyčejný talent na aranžování. Díky ní můžeme uprostřed Mnichova obdivovat kousek New Yorku!

Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-13

Zdjęcia: Westwing Home&Living

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline