Na návštěvě u Sebastiana

Byt ředitele stylu německého Westwing

Jednotlivé části bytu plynně přecházejí jedna v druhou tak, že jsou jakékoli hranice mezi nimi zcela zastřeny. Pokoje denního užitku představují jeden celek. Základem jsou čisté linie, prostá forma a minimalismus jak co do tvarů, tak barev. Ředitele stylu německého Westwing, Sebastiana Freitaga, jsme navštívili v jeho bytě v centru Berlína.

Sebastian svým bydlením dokazuje, že redukce je výjimečným stylistickým zákrokem. Rád se odvolává na tezi francouzského architekta Frantze Jourdaina, která hlásá následující: „Luxusním způsobem, jak zařídit pokoj, je zbavit ho nábytku a nikoli ho jím zastavět.“ Sebastian v duchu této filosofie žije. Vzdává se všeho, co není nezbytně nutné – dokonce barvu zdí nahradil šedým stíraným betonem.

Moderní loft se stylistickými výpůjčkami rodem z Asie – tak by se dal ve zkratce popsat charakter tohoto bytu. Bytový dům, který Sebastian obývá, se nachází v historickém jádru německého hlavního města v místě, kde kdysi stávala berlínská zeď. Kdybychom se drželi hranice z dob minulého režimu, pak by Sebastianova ložnice ležela v Berlíně východním a pokoj už v západním.

1-Westwing_Style_Journey_Hausbesuch_Sebastian_Freitag_FINAL_19

V obývacím pokoji opravdu není příliš mnoho nábytku – v hlavní roli exceluje velká, jednoduchá, kožená pohovka bohatě doplněna různými polštáři. Odstíny šedi, hladké povrchy, střídmé geometrické vzory. Velká okna zajišťují interiéru po celý den dostatek světla, v němž se krásně leskne dubová podlaha.

2a_b_-Westwing_Style_Journey_Hausbesuch_Sebastian_Freitag_FINAL_08

Paletu barev Sebastian zkomponoval jasně – bílá, černá a od nich odvozené odstíny jako antracit či šeď, eventuálně s příměsí béžové. K tomuto výčtu můžeme doplnit už jen teplou barvu přírodního dřeva. Důležitým prvkem jsou také dekorace – zde například porcelánový papoušek, robot či raketa brázdící prostor pod skleněným poklopem…

3-Westwing_Style_Journey_Hausbesuch_Sebastian_Freitag_FINAL_15

Tatáž kombinace barev vládne celému bytu. Stejně tak je tomu v otázce materiálů – bílá kuchyňská linka vystupuje na pozadí dřevěné podlahy a stropu, který je svojí barvou důstojným protějškem podlahy. Nejinak je koncipována předsíň.

4-Westwing_Style_Journey_Hausbesuch_Sebastian_Freitag_FINAL_02
5-Westwing_Style_Journey_Hausbesuch_Sebastian_Freitag_FINAL_14

„Můj dům, můj bar? No, něco na tom bude!“ směje se Sebastian. V bytě nalezneme opravdu mnoho doplňků odkazujících na alkohol. Na svých cestách po Asii si totiž Sebastian našel cestu nejen k asijským dekoracím, ale také kuchyni, odkud je k alkoholu jenom krůček – indonéská i thajská jídla jdou ruku v ruce s dobrým pitím. „Ve volném čase si pak k sobě rád zvu kamarády a společně vaříme i konzumujeme,“ prozrazuje nám.

6a_b_-Westwing_Style_Journey_Hausbesuch_Sebastian_Freitag_FINAL_05

Také květiny vybírá tak, aby bytu slušely. Sebastianovy minimalistické sklony se projevují tak, že se vyhýbá pestrým, živým květům. Namísto ohňostroje barev – tlumená zelená a bílá, jako v případě bodláků.

Ostrůvky barev v bytě představují pouze titulní stránky magazínů a přebaly knih.

7a_b-Westwing_Style_Journey_Hausbesuch_Sebastian_Freitag_FINAL_13
8-Westwing_Style_Journey_Hausbesuch_Sebastian_Freitag_FINAL_01
9-Westwing_Style_Journey_Hausbesuch_Sebastian_Freitag_FINAL_12

Koupelna – důsledně minimalistická koncepce s patrnými odkazy na Dálný východ: mísy, vázy, svíce, kámen… a neopomenutelné asijské vůně. Kromě toho si všimněte ručníků – Sebastian je neskládá po evropsku, nýbrž je na asijský způsob roluje.

10-a_bWestwing_Style_Journey_Hausbesuch_Sebastian_Freitag_FINAL_20
11-Westwing_Style_Journey_Hausbesuch_Sebastian_Freitag_FINAL_04

Asijské inspirace jsou evidentní také na balkóně – podlaha z exotického dřeva, ratanový nábytek, rostliny. „Od jara až do podzimu zde vysedáváme s přáteli. Nevadí nám ani chladnější počasí, protože máme vždy po ruce teplé plédy,“ dodává Sebastian.

12-Westwing_Style_Journey_Hausbesuch_Sebastian_Freitag_FINAL_03

Jenom během teplých letních dnů mění polštáře svůj zevnějšek – dostávají světlejší, lesklé potahy. Jde o takovou drobnou sezónní záležitost.

 

 

Agnieszka Trzcińska

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline