Na návštěvě u Reinouta v Amsterdamu

Reinout de Roos je Category manažerem v amsterdamské centrále Westwing.nl, kde spolu s nákupčími vybírá doplňky a nábytek pro mezinárodní kampaně.

Westwing-Reinout-wizyta-w-Amsterdamie-10

Reinout bydlí v Oud West, což je, jak sám říká, jedna z nejoblíbenějších čtvrtí mladých Nizozemců. „Tato část města je proslulá svou neopakovatelnou, uvolněnou atmosférou. I když se tady můžete cítit jako na venkově, nechybí tu zábava a bohatý kulturní život.” A jedním dechem dodává: „Když jsem mi podařilo najít byt právě tady, měl jsem obrovskou radost.“

Westwing-Reinout-wizyta-w-Amsterdamie-2

S klíči ke svému novému království v ruce vyrazil Reinout na svou první výpravu za vybavením bytu. „Upřímně řečeno, než jsem se přestěhoval, neřešil jsem, jak bydlím. Když jsem ale začal zařizovat svoje bydlení, zjistil jsem, že mě to baví. Hrát si s doplňky a nábytkem v různých stylech, zkoušet nové a zajímavé kombinace.” Reinout svůj byt popisuje jako hravé retro-scandi a při jeho zařizování se snažil o vytvoření svěžího a mladistvého dojmu.

Westwing-Reinout-z-w-wizyta-w-Amsterdamie-collage

Inspiraci hledal všude, navštěvoval různé internetové stránky, kamenné obchody i tržiště.  „Je to docela náhoda. Když jsem hledal něco do kuchyně, myslím, že to byly židle, tak mi maminka doporučila stránky Westwing. Dřív jsem je neznal, takže když jsem tam našel kousky přesně podle svých představ, hned jsem je koupil. A že tam budu jednou pracovat mě ani ve snu nenapadlo!”

Westwing-Reinout-wizyta-w-Amsterdamie-1

Nepřehlédnutelným prvkem Reinoutova bytu je strom v obývacím pokoji. „Chtěl jsem zde mít něco, co žije a roste. Dostal jsem ho k narozeninám od rodiny a známých. Žádný kus nábytku ani jiný předmět pro mě nemá takovou cenu, jako tenhle stromek. A s úsměvem dodává: „Doufám, že se dlouho stěhovat nebudu, ale pokud na to dojde, určitě ho vezmu sebou. Sice ještě nevím jak, protože technicky to nebude zrovna prkotina, ale určitě půjde se mnou. Hlavně aby to nebylo daleko.”

Westwing-Reinout-wizyta-w-Amsterdamie-8
Westwing-Reinout-wizyta-w-Amsterdamie-6
westwing-z-wizyta-u-reinout-amsterdam

Zajímavá je také polička, která visí v kuchyni. „Chtěl jsem něco pověsit nad pracovní desku, ale nemohl jsem najít kousek, který by splňoval všechny moje požadavky a ještě k tomu byl hezký.“ Ideální kousek ale v obchodech nenašel. „Moje představa byla taková, že polička mi nesmí překážet v práci, nesmí zabírat příliš mnoho místa, ale zároveň se na ní musí vejít vše, co je potřeba. Brzy se bohužel ukázalo, že takové poličky asi neexistují!“ Počáteční neúspěch ho ale neodradil, a problém vyřešil po svém. „Prostě jsem si ji navrhl sám a jeden známý truhlář mi ji vyrobil na zakázku. Dnes je to můj oblíbený kus nábytku v kuchyni”.

Westwing-Reinout-wizyta-w-Amsterdamie-4

Snímky: Westwing Home & Living

 

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline