Na návštěvě u Iris Olschewski

Ilustrátorka Iris Olschewski vytváří krásná vánoční přáníčka a období vánočních svátků si doslova užívá. Dnes nám poví o svých svátečních rituálech, prozradí nám, jakým způsobem zdobí svůj byt, a podělí se s námi o několik rad, jak psát vánoční přání.

1

Irisin byt v mnichovské čtvrti Schwabing je prostoupený sváteční atmosférou. Cukroví na podnose, lampióny, adventní věnce, svíčky i ostatní dekorace svědčí o tom, že zde bydlí někdo, kdo se již Vánoc nemůže dočkat.

Jak se na Vánoce připravuješ? Máš nějaké své rituály?

Zpravidla se svátků nemůžu dočkat. Mám několik jednoduchých triků, díky kterým hravě navodím tu pravou atmosféru. S přípravou začínám, už když se blíží advent. Vždy experimentuji s barvami: loni jsem zvolila klasickou kombinaci zelené a červené s neméně sváteční zlatou a letos jsem se rozhodla pro stříbrnou s růžovými akcenty.

9

Rok co rok kupuji dva obyčejné věnce, které si pak sama dozdobím svíčkami. Jeden z nich pak putuje na balkón a druhý ke krbu – přidám jen červenou sametovou stuhu a mám hotovo!

4
3

A co ty a stromeček?

Bohužel na něj nemám dostatek místa. Ale pokaždé kupuji neobyčejné ozdoby – například vtipné vánoční burgery – a zdobím jimi pak stromeček rodičů, když jsem tam na návštěvě.

2.westwing-hausbesuch_iris_olschewski

Kupuješ si ještě nějaké okrasné rostliny, anebo si vystačíš s věnci?

Mám ráda obyčejné, sezónní rostliny, a tudíž u mě najdete bílý amarylis a cesmínu s krásně červenými plody. Zdobím jimi jak parapety, tak stoly.

6

Na co bychom ještě během adventu neměli zapomínat?

Ráda peču cukroví pro mé přátele a pokaždé je k sobě zvu právě na sladkosti a na čaj. Většina lidí tráví vánoce s rodinami, takže přijde vhod se s nimi setkat ještě před Štědrým dnem a příjemně spolu strávit čas.

5

Jak vypadá advent u Tebe?

Já si toto období vysloveně užívám. Zapaluju si svíčky, popíjím svařené víno, poslouchám příjemnou hudbu a balím dárky pro své příbuzné i přátele.

8
7

Vánoční přáníčka Iris Olschewské

Ilustrace Iris Olszewské jsou známé po celém světě. Objevily se mj. v mezinárodních časopisech Vogue či Elle. Iris se s námi podělila o několik rad, jak napsat ideální sváteční přáníčko.

Pospíchejte pomalu! Najděte si čas, kdy vás nic nebude rušit, a soustřeďte se.

Napište něco od srdce! „Veselé Vánoce přeje…“ je trochu málo. Já vždy přemýšlím nad tím, co bych dané osobě skutečně přála, anebo co spolu prožijeme v příštím roce (společná dovolená či jiná událost). Občas také v odlehčeném tónu vysvětluji, proč jsem pro danou osobu vybrala právě takový dárek.

Nemusíte psát žádné romány, ale ani se stručností se to nesmí přehnat. Dvě – tři upřímné věty budou ideální!

Zapomeňte na propisku i na tužku – psací pero je pro tuto příležitost pravá volba! Díky zelenému či červenému inkoustu se pak přání stane ještě svátečnější.

Přání pošlete včas! Přání, která přijdou ještě před svátky, jsou důkazem toho, že vám na adresátovi skutečně záleží. V opačném případě může mít dojem, že jste si vzpomněli na poslední chvíli.

Agnieszka Trzcińska

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline