Na návštěvě u Charlotty v Amsterdamu

Talentovaná stylistka Charlotta zbožňuje řádit na Instagramu nebo Pinterestu, měnit aranžmá svého domu a vybírat bytové přírodní doplňky. Westwing navštívil Charlottu v jejím krásném domě v Amsterdamu. Zveme vás na společnou prohlídku!

westwing-wizyta-charlotte-van-heyningen-1

Od doby, kdy Charlotta van Heyningen Nanninga začala pracovat jako stylistka ve firmě Dols&Co (firma se zabývá projektováním a interiérovými návrhy, prodejem nábytku a dekoračních předmětů) v Amsterdamu, výrazně změnila svůj dosavadní vkus. „Dospěla jsem a začala jsem si cenit moderní styl”. Charlotta se zbožňuje obklopovat přírodními prvky interiérového vybavení. „Líbí se mi místnosti, ve kterých převládají barvy země. Je také důležité, aby se v takových prostorech objevily palmy v květináčích, které přímo miluji”.

westwing-wizyta-charlotte-van-heyningen-2

Charlotta se často inspiruje přírodou a to nejen během navrhování interiérů. Má také velmi ráda oblečení se zvířecími motivy.

westwing-wizyta-charlotte-van-heyningen-3

Ve své práci se učí novým poznatkům, týkajícím se textilních látek a způsobů jejích vzájemného kombinování a projektování. Nové vědomosti často využívá během výzdoby interiérů, například při navrhování závěsů.

westwing-wizyta-charlotte-van-heyningen-4

Nedávno si chtěla Charlotta modernizovat svůj byt. Nakonec ale svůj plán neuskutečnila. „Někdy je lepší neměnit originální styl bytu. Moje bytové interiéry vyzařují energii ve stylu boho. Každý pokus o násilnou změnu by mohl ve finále dopadnout špatně”. Místo plánované modernizace se Charlotta rozhodla zvýraznit styl domácnosti přidáním několika barevných prvků.

westwing-wizyta-charlotte-van-heyningen-5

Interiéry, ve kterých Charlotta bydlí, se neustále mění. „Nedokážu jen tak sedět v klidu, neustále musím něco měnit, vylepšovat. Musím se trochu ovládat, protože, když mám tvůrčí nadšení, dokážu během několika hodin změnit aranžmá celého pokoje”.

westwing-wizyta-charlotte-van-heyningen-6

Oblíbené místo? Ložnice! „Miluji svou postel a sluneční světlo, které během dne vyplňuje tuto místnost”. Ostatní pokoje má majitelka bytu samozřejmě také ráda. “Každý má jinou funkci. Kuchyně je místo, kde se scházím se svými přáteli. Obývací pokoj je mojí chloubou – ráda zde relaxuji mezi oblíbenými doplňky, které jsem si sama vybrala”.

westwing-wizyta-charlotte-van-heyningen-7

Charlotta si je velmi dobře vědomá, jakých stylistických chyb by se měla vyvarovat. „Je důležité zůstat věrný svému stylu a nehnat se slepě za módními výstřelky”. Charlotta také zdůrazňuje, že základ aranžmá by měl být klidný a sladěný, teprve pak lze k němu přidávat výrazné doplňky a nábytek. „Jenom tak se podaří vytvořit nadčasový bytový interiér, který pak budeme moci občas měnit drobnými úpravami”.

westwing-charlotte-w-domu

Dobrá rada na závěr? „Investujte do krásných předmětů. Obvykle jsou trochu dražší, ale zcela jistě vám vydrží mnohem déle”.

Snímky: Cindy Damen Photography pro Westwing

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline