Na návštěvě u Caroly Pojer

Vídeň má mnoho tváří – od majestátných barokních staveb přes zlatou secesi až po moderní architekturu. Objevuje se na seznamu cestovatelů z celého světa. Byla i na tom našem. Tentokrát jsme se ale nevydali na návštěvu pamětihodností ani na chutnou vídeňskou kávu, ale za talentovanou rakouskou blogerkou. Carola Pojer před námi otevřela dveře do světa minimalizmu a interiérové ležérnosti.

kdo-je-carola-pojer

Když mluvíte o Carole Pojer a jejím módním blogu VIENNA WEDEKIND, je velmi snadné se trochu zasnít. Její střídmý styl, outfity i prezentace na Instagramu vytváří dokonalou symbiózu vkusu a přirozenosti. Carola vám jednoduše učaruje. Stejně jako její domov.

Carola-Pojer-viden

Povídání o jejím bytě jsme začali nad sklenkou typicky rakouského meruňkového likéru. Společnost nám při tom dělal Matti, psí mazlíček, který s interiérem ladí tak dokonale, že ho je stěží rozeznáte od kožešin a stylových Beni Ourain koberců. Svůj nenucený vkus si Carola tříbila více než 5 let. Přesně tak dlouho už inspiruje svět svým blogem.

Carola-Pojer-blog

K psaní se dostala oklikou, přes studium fotografie na vídeňské konzervatoři. Když hledala médium, přes které by mohla sdílet svou práci, volba padla na internet. Její styl se však přirozeně přelévá i do offline světa.

carola-pojer-interier

Její interiér pěje ódy na skandinávský design – diskrétní, světlý, přímočarý. Důmyslně vybrané dekorace jsou zredukovány na minimum a kombinovány velmi taktně. V obývacím pokoji přesto vyčnívá fotografie Scarlett Johansson, která na pokoj důsledně dohlíží. Na stěnách okolo ní pravidelně přibývají noví sousedé, a tak se obrazová galerie pomalu rozrůstá o další vzpomínky.

Carola-Pojer-Regal
carola-pojer-barvy

Rafinovanost, kterou interiér vyzařuje, se zakládá na jednoduché trojčlence. Stejně jako u svých módních inspirací se i u sebe doma Carola snaží kombinovat maximálně tři barvy. Svěží, osekané na základy a přesto velmi stylové.

Foto&Video: Westwing Home&Living

Martina Lecianová

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline