Na návštěvě u Aly Zander

ala-zander

Vysoko nad střechami Mnichova se ocitnete v jiném světě. Charakteristický ráz Bachelor Pad Chic se zde mísí se šarmem Missoni Home a vonnými svíčkami Baobab. Ala Zander vytvořila ve svém bytě sofistikovaný mix nezávazné hravosti a klasické elegance, ze které dýchá luxus pětihvězdičkových hotelových apartmá. „Tak si můžu připadat jako doma všude na světě,“ směje se ironicky majitelka PR agentury, která kvůli své práci tráví tři týdny v měsíci v hotelovém pokoji.

ala-zander-vizitka

Byt ve stylu Mad Men je stejně tak fascinující a osobitý jako Ala samotná. Průčelí z tmavě hnědého týkového dřeva, otevřená kuchyně, vestavěná knihovna a krb, který odděluje jídelní část od obývací. „Pozůstatek po starém majiteli,“ vysvětluje Ala.

ala-zander-obyvaci-pokoj

Ala sama sebe popisuje jako světoběžnici s hlavou v oblacích. Sní například o tom, že se jednoho dne usadí v zahraničí. Do té doby pravidelně zásobuje Instagram (@travala) obrázky z celého světa, ať už ze svých pracovních schůzek pro agenturu Stilart, nebo ze soukromých výletů. Její nabitý program je hlavním důvodem, proč blondýnka nezatěžuje své apartmá přemírou nábytku, ale vybírá jen několik opravdu unikátních kousků. Jedním z takových pokladů je i figurka gejši stojící na krbové římse. Byl to dárek od její sestry, vášnivé sběratelky starožitností a majitelky interiérového obchodu LADOUG. „Myslím, že není dobré mít příliš mnoho věcí. Často sice nejsem doma, ale tenhle byt miluji. Je oázou klidu v mém vytíženém životě.“

Ala-Zander-Missoni-Home

Co se jí na její svatyni líbí nejvíce? „Výhled na oblohu,“ neváhá s odpovědí. Obývací pokoj se koupe v záplavě světla z velkých oken, jež nabízí nezapomenutelnou vyhlídku. „Občas se Alpy zdají být jen na dosah ruky,“ zasní se Ala.

ala-zander-kuchyne

Když sedíme u černého jídelního stolu a žasneme nad panoramatem, naši pozornost upoutají vonné svíčky a popelníky od Versaceho – první značky, kterou Ala Zander na začátku své kariéry zastupovala. Podobné skvosty naleznete po celém bytě. Kabelky visící na klice od dveří, šperky zavěšené na stínidle lampy ze surového hedvábí či plyšový tygr jako upomínka ze střelnice na Oktoberfestu. Vše skvěle ladí s koženými židlemi a křeslem se zvířecím vzorem, které prostor příjemně zútulňuje.

ala-zander-koupelna

Také Alyina koupelna odráží její zálibu v přepychových hotelových pokojích – zapuštěná vana, sauna a prosklená stěna odhalující pohled do ložnice jsou typickými znaky sofistikovaného luxusu. Jeden troufalý výstřelek si však PR expertka přeci jen neodpustila. S leopardím povlečením byste se v pětihvězdičkovém hotelu pravděpodobně nesetkali.

Foto&Video: Westwing Home&Living

Martina Lecianová

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline