Klasický interiér s nádechem moderny

Co ho dělá šťastným? „Máslový krém,“ směje se náš dnešní hostitel. Ale sladká dortová náplň je samozřejmě jen jednou z věcí, která na jeho tváři vykouzlí úsměv. Seznamte se s Frankem Adrianem Barronem, v online světě známém spíše jako @cakeboyparis. Vypadá to, že tenhle Američan je jedním ze šťastlivců, kteří žijí svůj sen. Ale k tomu všemu se ještě dostaneme… Teď je čas na zákusek. Jak jinak než s pořádnou vrstvou máslového krému.

moderni interier

Když jsme zaťukali na dveře apartmá v pařížském Marais, Frank nám stylově otevřel v zástěře a s širokým úsměvem na rtech. Zrovna totiž připravoval další ze svých vyhlášených dortů. Zatímco měnil několik základních surovin na chutné mistrovské dílo s polevou z bílé čokolády, měli jsme šanci poznat jak jeho samotného, tak jeho útulný moderní interiér.

moderni interier obyvaci pokoj

Frankův příběh je jako okopírovaný z romantického filmu: rodilý Kaliforňan se přestěhoval do Paříže díky pracovní nabídce svého partnera. Od té doby uplynulo více než pět let. „Vedl jsem tenkrát vcelku flanérský život,“ culí se dnes úspěšný amatérský cukrář. Tehdy ho napadlo založit si účet na Instagramu a sdílet se světem fotografie dortů, které pekl přátelům k narozeninám. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Brzy ho začali s prosbou o netypicky francouzskou pochoutku oslovovat cizí lidé a posléze i cukrárny.

moderni interier kuchyne

Přestože by spousta Frankových followerů ráda navštívila jeho cukrárnu a ochutnala něco z jeho umění, zatím si musí vystačit s obrázky. Stejně jako pořádání odpoledních čajových dýchánků a vedení knižního klubu totiž i pečení zůstává pouze koníčkem.

moderni styl

Najde se vůbec něco, co mu v jeho pařížském snu chybí? „Pláž! A některé typicky americké suroviny,“ neváhá příliš dlouho. Ty za ním musí přes oceán putovat v balících, které z Kalifornie pravidelně posílá maminka.

jak zaridit byt v modernim stylu
byt v modernim stylu tipy

Byt, do kterého se se svým přítelem a psím mazlíčkem Parkerem přestěhovali, splňuje všechny předpoklady interiéru inspirovaného pařížským chic stylem: velká zrcadla visící naproti sobě působí jako slavná Zrcadlová síň ve Versailles, pět krbů a zimní zahrada, která spojuje obývací pokoj s ložnicí a během rušných párty slouží jako kuřárna.

moderni styl jidelna

Absolvent univerzity v Berkeley ve svém domově zkombinoval elegantní moderní interiér s exotikou a barevností jihovýchodní Asie. V obývacím pokoji tak vedle se najdete vkusné šedivé tóny a vzorované polštáře nebo vyváženou kombinaci umění a hravých elementů (je libo pompony v jídelně?). Uvolněné a přesto elegantní, přesně jako Američan v Paříži.

bydleni v modernim stylu loznice
moderni styl bydleni
moderni interier inspirace

Téměř všechny místnosti v bytě jsou spolu spojeny, jeden krásný prostor navazuje na druhý. Když se podíváte z okna, uvidíte zapadlé, ale přesto poměrně rušné uličky čtvrti Le Marais plné typické pařížské architektury. Jedna taková budova, vystavěná z bílých kvádrů a s krásnými detaily, inspiruje Franka každý den. „Vypadá jako svatební dort, nemyslíte?“ ptá se Frank s nadšením v očích. A my musíme jen tiše souhlasit.

Foto&Video: Westwing Home&Living

Martina Lecianová

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline