Loft v nejmódnější čtvrti Amsterdamu

Jen málo lidí se může pochlubit domem s podobnou historií. Bývalá jídelna pro dělníky s kapacitou 1500 osob je dnes stylovým příbytkem holandské interiérové designérky Reineke Antvelink. Během popíjení ranní kávy může Reineke přes okno obdivovat lodě houpající se na vodě. Své okolí proto nazývá „městskou oázou pokoje“. Její domov a pracovna jsou ve čtvrti Amsterdamu nacházející se na ostrově. Kdysi zde byl přístav pro nákladní lodě, ale s postupem času se ostrov změnil na přístav umělců a to nejmódnější místo ve městě.

Reineke je zakladatelkou firmy projektující interiéry, RA. Studio. Styl jejího domu se ale vymyká striktním definicím. „Mým záměrem není, aby byl eklektický“, vysvětluje. „Jednoduše kombinuji nábytek a dekorace, které mají nápaditý charakter“. Reineke zachovala původní architekturu budovy, míchá staré s novým, strohé materiály s luxusními tkaninami a především – nebojí se čerpat z různých stylů. Výsledkem je ohromující aranžmá s uměleckým nádechem.

Náš obdiv si v domě Reineke získala vysoká okna sahající od podlahy až po strop. Designérka je využila také v interiéru, v podobě prosklených stěn oddělujících místnosti. Díky tomu vypadá dům ještě prostorněji. Poschoďový loft o rozloze více než 120 metrů čtverečních působí velkolepě a zároveň neobyčejně útulně. Na každém kroku se setkáváme s unikátními dekoracemi v exotickém a antickém stylu. Zákoutí plná originálních drobností dodávají aranžmá osobitý charakter. „Jsem sběratelkou“, přiznává Reineke. „Kupuji vše, co upoutá svojí krásou moji pozornost“.

Projektování interiérů bylo zpočátku pouze jejím hobby, ale když v roce 2011 založila RA. Studio, nabrala její kariéra na tempu. Začala od objednávek pro své přátele, nyní má na svém kontě projekty ve světovém měřítku, včetně prestižního hotelu v Milánu. Při výběru materiálů a koloristiky se nechává inspirovat přírodou, ale jak zdůrazňuje – je pro ni nejdůležitější, aby realizovala vizi svého zákazníka. „Miluji svoji práci, protože každý projekt má v sobě něco nového a výjimečného. Tvořit místa, ve kterých se lidé budou cítit dobře, taková, jež si vysnili, nelze ničím nahradit“ – říká naše hostitelka.

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline