Loft „La petite“

Olga Arnold z německého Mnichova píše denně na svém autorském blogu „La petite“ o zálibách spojených s módou, krásou a životním stylem. Nyní před námi poodhalila ještě zájem o bytový design. Pozvala „Westwing“ k sobě domů a ukázala nám, jak lze zařídit interiér pro dva lidi.

Je nepsaným pravidlem, že lidé, kteří se stylově oblékají, mají i stylově zařízený byt. Potvrzuje to příklad Olgy, která má blog se zaměřením na módu, krásu a životní styl. Společně s manželem bydlí v dvoupodlažním bytě přímo v centru Mnichova. (Blog „La Petite“ vzniká právě v tomto pokoji pod šikmou střechou). „Náš byt je vlastně bývalá zámečnická dílna, která byla přestavěná na obytný prostor“ říká Olga. „Celý dům je starý a má svou duši. Miluji toto místo. V prvním patře máme obývací pokoj, ložnici a pracovnu. V prostorném podkroví je kuchyň, kancelář a terasa“.

01_La-petite-loft-foto

Charakteristickým znakem Olžina stylu je míchání mnoha vlivů. Majitelka ráda kombinuje různé styly, trendy a směry – vedle skandinávského konferenčního stolku stojí moderní křesla „Eames“ a pohovka ve stylu Chesterfield. Ráda také využívá asijské akcenty. Takto lze v prostoru propojit prvek jing a jang a vytvořit „koedukovaný interiér“.

02_La-petite-loft-foto

Olga se velmi často inspiruje filmovou tvorbou. „Pokud se mi něco líbí, snažím se to interpretovat po svém. Obývací pokoj jsem si zařídila podle bytu Teda z filmu <<Jak jsem poznal vaši matku>>, protože miluji pánské lofty s jejich nezaměnitelnou atmosférou. Líbí se mi také byt Dana Humphreye ve filmu << Super drbna>> nebo Carrie Bradshaw v <<Sexu ve městě>>“.

03_La-petite-loft-foto

„Pokud chceme zařizovat byt pro pár, musíme se snažit o kompromisy a vždy zohledňovat potřeby obou partnerů. Každý kout musí být zároveň trochu ženský i trochu mužský“ – říká Olga. „Mnohdy je těžké vyhovět všem, protože každý může mít jiný vkus. Musíme si uvědomit, že byt je pro partnera stejně důležitý jako pro nás. Vždy je třeba tomu druhému naslouchat“. Některé kusy nábytku si majitelé bytu vyrábějí sami. O svých víkendech se tak často věnují tomu, že dávají starému nábytku nový vzhled. Tak vznikl třeba stolek z europalet, skříň…

04_La-petite-loft-foto
05_La-petite-loft-foto

Kuchyň a jídelna tvoří jeden prostor – království Olgy, která často pořádá party pro rodinné příslušníky a přátele. „Vařím ráda a často“ – říká Olga. „Často je taková večeře výsledkem spontánního pozvání přátel. Velký stůl a velká chladnička jsou pro nás samozřejmostí“. U stolu jsou vidět kultovní židle Eames.

06_La-petite-loft-foto

Kredenc ve stylu shabby chic je dostatečně velký, aby tam Olga mohla uschovat všechny své poklady – porcelán, sklo a kuchařské knihy. Prosklení zvýrazňuje půvab interiéru a je zdrojem světelných efektů.

07_La-petite-loft-foto

Poklopy z průhledného skla jsou jedním z oblíbených předmětů Olgy. Bloggerka pod ně ráda dává květiny nebo hezké drobnosti, a vytváří tak originální kompozice.

08_+La-petite-loft-foto

Kuchyňská zóna je omezena na dva moduly – jednoduchý kuchyňský ostrůvek a kuchyňskou linku s pracovní deskou. Ostatní zařízení je vestavěné.

09_La-petite-loft-foto

Ženský prvek je možné spatřit v podobě zátiší s dýněmi. Vnese do interiéru barvy a hřejivou atmosféru.

10_La-petite-loft-foto

Velkou předností bytu je krásná terasa, která slouží nejenom jako místo letního odpočinku na čerstvém vzduchu, ale je také mini zahrádkou inspirovanou japonským stylem. Majitelé zde pěstují jahody, keříčková rajčata, kuchyňské bylinky, maliny, angrešt, rybíz… Od jara do podzimu mohou majitelé vyjít z obývacího pokoje přímo „na záhon“…

11_La-petite-loft-foto

O Vánocích se výzdoba razantně mění. Olga dává pod skleněné poklopy, do akvárií a do skleněných nádob šišky, svíčky a skořici…

12_La-petite-loft-foto

Ložnice je zařízena skromně, ale stylově. Nejdůležitějším kouskem nábytku je stará mosazná postel, která dává interiéru nezaměnitelný charakter. Noční stolky z průsvitného plexiskla dodávají ložnici vzdušnost. „Nemám ráda interiér zahlcený nábytkem a vybavením. Prázdný prostor v bytě je také velmi důležitý. Decentní vyváženost mezi prostorem a nábytkem dělá interiér příjemným“ – tvrdí majitelka.

13_La-petite-loft-foto

Plyšové hračky, se kterými si ještě jako malé dítě hrál Olžin manžel, se přestěhovaly z krabic na půdě přímo do ložnice. Takové znovuzrození potkalo i stará křesla. „Na našem bytě se mi nejvíc líbí to, že tu máme vedle sebe staré a moderní věci“ – říká Olga. Charakter místa se, stejně jako u člověka, postupně vyvíjí. I interiér zraje jako víno“.

14_La-petite-loft-foto

Agnieszka Trzcińska

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline