Jak bydlí Bobo?

Bobo

Bobo je filozofie životního stylu. Název vznikl spojením dvou slov: „bourgeois” – „buržoazní ” a „boheme” – „bohém”. Tento trend vznikl v Paříži, v prostředí vzdělaných lidí s vytříbeným vkusem a kladným vztahem k designu. Bobo je přesvědčený o své výjimečnosti, a proto se snaží bydlet jinak, než většina běžné populace. Proto nikdy nenajdeme dva, stejně vypadající interiéry ve stylu Bobo. Lze je ale velmi jednoduše rozeznat od jiných stylů. Jsou to vždy interiéry originální a neopakovatelné. Jako úvod do stylu Bobo, jsme připravili průvodce.

Extravagantní interiér

Městské bydlení je základním atributem stylu Bobo. „Bourgeois” neboli buržoazní měšťák, byt si pořizuje téměř vždy ve starém, cihlovém nebo kamenném, případně i loftovém domě. Ponechává vše původní, co zdůrazňuje jedinečnost interiéru: štukování, okenní rámy, podlahy.

Neopakovatelné dispozice

Bobo zpravidla pozmění stávající dispozice bytu, protože nechce, aby někdo bydlel stejně jako on. Bourá příčky a z malých místností se snaží vytvořit velké interiéry.

Eklektismus

Bobo nechce být ničím vázán a ovlivňován žádným trendem, proto mixuje všechny styly podlé klíče „v mém stylu”. Zcela bez ostychu položí na zem starou kůži z blešího trhu a na ní postaví stolek ze značkového obchodu, aby pak na stolku ležel talíř z obchodní sítě.

Elegance

V tomto stylu není prostor pro staré a poškozené věci – vše musí být elegantní. Ale nic nám nebrání v tom, abychom na stylovou plyšovou pohovku umístili designový polštář, a sladili tím fialovou barvu s fluorescenční růžovou.

Elitárnost

Bobo rád zdůrazňuje, že finanční problémy se ho vůbec netýkají a jsou mu zcela cizí. Proto také rád investuje do starožitností. Dokonce si pak starožitnosti předělává dle vlastního vkusu.

Starožitnosti

Bobo rád zdůrazňuje, že finanční problémy se ho vůbec netýkají a jsou mu zcela cizí. Proto také rád investuje do starožitností. Dokonce si pak starožitnosti předělává dle vlastního vkusu.

Fandíme ekologii…

Zdravé potraviny a pohodlné bavlněné oblečení jsou atributy, podle kterých se pozná Bobo. V bytových interiérech převládají přírodní materiály. Dokonce i pracovně velmi zaneprázdnění lidé mají doma živé rostliny v květináčích, anebo alespoň vázu plnou řezaných květin.

Text: Marta Suchodolska  Foto: MADAMOUR Christophe / Hemis/ East News

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline