Jak bydlí Bobo?

Bobo je životní styl, jehož název vznikl kombinací slov „bourgeois“ – „městský“ a „boheme“ – „bohémský“. Tento trend pochází z prostředí pařížských vzdělanců dobře se orientujících v designu. Bobo je přesvědčen o své výjimečnosti a o tom, že musí bydlet jinak než všichni ostatní. Přestože nenaleznete dva stejné byty ve stylu bobo, poměrně snadno tento styl rozpoznáte pro jeho osobitost a svéráz. Pro všechny případy jsme pro vás ale připravili průvodce, který rozptýlí jakékoli pochybnosti.

France, Paris, feature: " Pop Art apartment " (stylism: Marie Lacire)

Extravagantní interiér

Bydlení ve městě je podmínkou vyplývající již ze samotného názvu. „Bourgeois“ neboli měšťák nejraději obývá staletý dům v památkové zóně či loft. Důsledně přitom zachovává vše, co podtrhuje jedinečnost daného interiéru: štukatury, okenní rámy, podlahy.

Specifické rozvržení bytu

Bobo si zpravidla pohrává s půdorysem bytu, protože myšlenka, že by někdo jiný mohl bydlet v bytě o podobném rozvrhu, mu nedává spát. Boří stěny, a kdysi malé místnosti tak spojuje do prostorných celků.

Eklektika

Bobo se nemíní identifikovat se žádnými trendy, a tudíž spojuje všemožné styly podle zásady „mám svůj svět“. Bez zaváhání tak do jedné místnosti klidně umístí kožešinu z blešího trhu, stůl ze značkového obchodu i talíře z obchodního řetězce.

Elegance

Tento styl nemá pochopení pro zničené či poškozené věci – vše musí být stoprocentně elegantní. Přitom však samozřejmě nic nebrání designérskému polštáři v tom, aby se uvelebil na sametové pohovce. Stejně jako se křiklavě růžová může hravě objevit v sousedství nefalšované bordó.

Elitárnost

Bobo se vyzná v umění a snaží se předbíhat trendy. Místo obrazu malířského mistra si doma raději pověsí černobílou grafiku známého umělce či fotogafii, kterou si speciálně objedná u fotografa na počátku jeho slibné kariéry.

Starožitnosti

Bobo dává rád najevo, nakolik jsou mu finanční problémy cizí. Utrácí proto za různé starožitnosti a s lehkým srdcem si je případně upravuje podle svého.

Ruku v ruce s ekologií

Papírové tašky plné biopotravin a pohodlné oblečení z přírodní bavlny jsou charakteristickým rysem každého Bobo. Jejich bytům vévodí přírodní materiály a i ti pracovně nejvytíženější jedinci si najdou čas na péči o pokojové rostliny či nákup řezaných květin.

 

Text: Marta Suchodolska
Fotografie: MADAMOUR Christophe / Hemis/ East News

 

 

Agnieszka Trzcińska

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline