Industriální interiér plný sběratelské vášně

Ze staré gramofonové desky zní píseň Diany Ross To Love Again. Jak příhodný je její název – Opět milovat – pro amsterodamský domov Jamese van den Veldena. Nizozemský designér proměnil svůj industriální interiér ve starožitnictví, ve kterém našla spousta vysloužilých pokladů nejen nový domov, ale i lásku.

industriální interiér v centru amsterdamu

Jamese zkrátka fascinují věci, které většina lidí odmítá. Stejné to bylo i se zašlou garáží, kterou se její původní majitel dlouho pokoušel prodat. Vášnivý sběratel ji objevil díky šťastné souhře náhod a ačkoli neměl auto, s nákupem neváhal. Svým umem prostor transformoval v rodinné hnízdo, které prostě nejde nemilovat.

koloniální styl v interiéru

Budoucí podobu víceméně určily původní stavební prvky domu. Rekonstrukce odhalila železobetonovou konstrukci a myšlenka na industriální interiér byla na světě. Zachován zůstal hrubý beton, kovové profily i obnažené cihly; přibyly příčky a druhé patro.

kuchyně v industriálním stylu
industriální byt retro starožitnosti

Průmyslovému ladění odpovídají i barvy, jež evokují tovární halu z přelomu 19. a 20. století. Dominuje grafitová, tmavě hnědá a barva borového jehličí, která našla uplatnění na dveřích vyrobených na zakázku. Neosobní dojem z interiéru je vyvážen neotřelými a zajímavými prvky v podobě masivního dřeva, kůže a stylově různorodých starožitností. Spousty starožitností!

pánský interiér

Byt tak velmi osobitě doplňují kousky z bazaru, recyklované materiály i unikáty z Jamesova dětství. Vášeň pro retro a trocha interiérového podivínství prostě zahřeje u srdce.

pánský interiér v koloniálním stylu
obývací pokoj v koloniálním stylu

Stylové hrátky a schopnost zkombinovat zdánlivě nemožné tady do sebe bezchybně zapadají. Obdobně jako jednotlivé místnosti – otevřená kuchyně v mezipatře ústí do jídelny, jež volně přechází v dlouhou chodbu, ze které se dá vstoupit do dětského pokojíku a ložnice a která končí v obývacím pokoji.

dětský pokoj ve stylu džungle
industriální byt koupelna
pánská ložnice tmavé barvy

Cool kuriozita: Toaleta se ukrývá za obřím filmovým plakátem, jehož rám slouží jako dveře. Pokud vám majitelé toto tajemství neprozradí, můžete v bytě bloudit donekonečna. Věčná škoda, plakát totiž slouží jako průchod do světa koloniálního stylu.

koloniální styl bydlení koupelna
kožené vintage křeslo retro obývací pokoj

Poučení z dnešní návštěvy? Nezáleží na tom, kolik je vám let nebo jaký vyznáváte styl, váš domov vás musí bavit. Váš domov vás musí překvapovat. Váš domov musíte milovat. Opět milovat? Pokud s Jamesem sdílíte jeho zápal pro staré věci, jistě to nebude problém.

Foto&Video: Westwing Home&Living

Martina Lecianová

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline