Eklektická říše divů

Zebří vzor, péřové prachovky, oversize kimona, černý strop a uprostřed toho všeho… Laura Karasinski. Toto zázračné dítě vídeňské umělecké scény a členka prestižního žebříčku Forbes 30 pod 30 v jedné osobě razí cestu nevšednosti. Chcete důkaz? Každý roh, každé zákoutí, každá místnost jejího vídeňského bytu je originálem, po okraj naplněným suvenýry, upomínkami na pracovní projekty a věcmi, které vypadají tak neobyčejně obyčejně (všimli jste si obřích zápalek v hale?!), že se jich zkrátka nemůžete nabažit. Vítejte v říši divů, kde se zázraky dějí na počkání.

vintage eklektický styl laura karasinski
eklektický interiér laura karasinski
eklektický styl doplňky
eklektismus styl bydlení

Majitelka a art directorka Ateliéru Karasinski si na nudu příliš nepotrpí ani u sebe doma, ani ve své práci. Taková zvučná jména jako Campari či proslulé vídeňské podniky Motto a Zum schwarzen Kameel jí to ani nedovolí.

eklektický styl vintage pracovna
eklektický styl pracovna ve skandinávském stylu

Byla snad múza k  mladé Rakušance štědřejší než k ostatním? „Vůbec ne. Stačí jen chodit s očima dokořán a všímat si na světě maličkostí,“ prozrazuje Laura původ své inspirace. Přestože její srdce patří rakouské metropoli, za novými nápady ráda vyráží i za její hranice. Odrazem cestovatelské vášně je její interiér – vzrušující, překvapivý, výjimečný a plný předmětů ze všech koutů světa.

eklectický interiér obrázky na stěnu
eklektický interiér inspirace
eklektický interiér laura karasinski

Prvky luxusu i střídmé jednoduchosti, vintage nábytek a designové výstřelky tady dokonale vystihují vzpouru proti všedním konvencím a škatulkám interiérových stylů. Kombinace zdánlivě neslučitelného zastřešují dvě prostá slova – eklektický styl – jenž byl doslova stvořen pro rozličné druhy nábytku a doplňků. Laura ho ve svém domově použila s takovou lehkostí, že když se s ní a jejím interiérem loučíte, zmocní se vás pocit, že přicházíte o něco báječného.

eklektický styl obývací pokoj s knihovnou
eklektický styl retro nábytek
eklektický styl vintage nábytek

Během rekonstrukce slavné vídeňské restaurace Motto pronesla Laura větu, která teď shlíží na návštěvníky ze stěn. Ta vystihuje její eklektický styl asi nejvíce: „Miláčku, proč jsi vůbec kdy opouštěl říši divů?“ Stejná otázka zní po návštěvě Lauřina apartmá v uších i nám.

Foto&Video: Westwing Home&Living

Martina Lecianová

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline