Dům snů na ostrově Sylt

Simone a Thorsten Schröderovi bydlí tam, kam jiní jezdí na dovolenou. Německý ostrov Sylt v Severním moři je pro ně druhým domovem.

Westwing-Sylt-wizyta
Westwing-Sylt-kosze-wizyta

Od chvíle kdy roku 2012 navštívili tento ostrov poprvé, toužili po tom, mít na Syltu vlastní nemovitost. Dokonce si vyhlédli dům, který splňoval všechna jejich očekávání: stál u vody a byl neskutečně krásný. Simone přiznává, že se po nocích vkrádala do zahrady, aby si ji mohla lépe prohlédnout.

Westwing-Sylt-wizyta-2
Westwing-Sylt-wizyta-2b

Okamžitě se vydali do místní realitní kanceláře, kde se dozvěděli, že dům již byl prodán. Zapsali se tedy na seznam čekatelů. O dva roky později zazvonil telefon. „Když se nás zeptali, jestli ještě máme zájem, nemohli jsme uvěřit, jaké máme štěstí,“ vzpomíná Thorsten a rozhlíží se po obývacím pokoji. Ten je věrný stylu typickému pro ostrov a je spojený s jídelnou. Podloha je kamenná a spolu se stropem ze světlého dřeva navozují příjemné přímořské klima.

Westwing-Sylt-wizyta-3

Simone má nejraději krb z roku 1856 roku a římsu ozdobenou zelenými kachlemi a keramickým andělem. „Toho krbu jsem si všimla už během jedné z mých nočních výprav a dům jsem si díky němu zamilovala ještě více.“

Westwing-Sylt-wizyta-4
Westwing-Sylt-wizyta-3a

V ineriéru nechybí ani zábavné prvky – ložnici pro hosty zdobí keramická ovečka a kromě ní pokoj ozvláštňuje vrak lodi a tzv. driftwood, tedy kus dřeva vymodelovaného vodou a větrem, který můžete najít vyplavený na pláži. Přírodní, světlá podlaha se skvěle komponuje s bílým ostěním oken, která jsou tradičně opatřena kovovými klikami a háky.

Westwing-Sylt-wizyta-5
Westwing-Sylt-wizyta-5a

Stejně jako v domu ve Wetzlaru blízko Kolína nad Rýnem, tak i zde mají Simone s Thorstenem dvě ložnice. Mají čtyři psy – dva z nich, Lasse a Mister Lehman spí v ložnici Simone a Lotte s Loisem v ložnici Thorstena. Pár je do zvířat zblázněný. Roku 2012 Simone založila organizaci „DGSH e.V.“, která se věnuje bezpečnosti psů v Sedmihradsku. Muž Simone v její činnosti podporuje a založil charitativní organizaci „Tierwohltäter“.

Westwing-Sylt-wizyta-6
Westwing-Sylt-wizyta-6b

Ve sklepě domu najdeme obrovskou skříň, koupelnu a saunu, v přízemí pak šatnu, koupelnu pro hosty a ložnici, v podkroví pak kancelář a další ložnici. „Architekti a řemeslníci ze Syltu mají talent k absolutnímu využití prostoru,“ pochvaluje si Thorsten. „Každý pokoj je vybavený zabudovanou skříní. Dokoupili jsme také několik smaragdových doplňků a čínskou svatební skříň, která skvěle doplňuje zvolený styl.“

Westwing-Sylt-wizyta-7

Pár také zainspiroval fakt, že je odtud velmi blízko do Dánska. V pokoji Simone proto nalezneme lampy navržené Arnem Jacobsenem  – to je stylový dárek od muže.

Westwing-Sylt-wizyta-8

„Ještě pořád nemůže uvěřit, že máme tak úžasný druhý domov. Na ostrov jezdíme velice rádi: se čtyřmi psy a žádnými zavazadly!“

Fotografie: Westwing Home & Living

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline