Podlehněte černobílému minimu

černobílý interiér

Když se před pěti lety přestěhovala do Frankfurtu nad Mohanem, okouzlil ji nápis vytesaný do fasády místní opery. Pravdou, dobrem a krásou se proto rozhodla inspirovat i ve svém černobílém interiéru. Jen tato slova interpretovala velmi moderním způsobem. Řeč je o Corinně Thiel, talentované marketingové specialistce a milovnici dobrých věcí.

retro styl bydlení chodba

„Mám ráda neobvyklé kombinace a malé nesrovnalosti – v módě i v interiéru. Líbí se mi například, když spolu souzní současné a tradiční prvky.“ Detaily v podobě vysokých stropů, velkých oken nebo skřípání dveří, které patří k životu ve staré budově, tak dodávají jejímu modernímu interiéru to správné kouzlo.

minimalistický styl retro

Příležitostná instruktorka jógy v něm přenechala hlavní roli černé a bílé. Aby však byt nepůsobil příliš formálně a stroze, narušují černobílý rukopis podlahy ze světlého dřeva a jemně pistáciové stěny. „Vždycky jsem věděla, že tato barva bude jednou zdobit mé zdi. Když jsem se přistěhovala do Frankfurtu, sama jsem si ji namíchala a sama jsem si i vymalovala.“ S výsledkem je spokojená dodnes.

černobílý interiér a barevné prvky

Stylovou čistotu a přímočarost jen občas přetnou výraznější barevné elementy. „Všechno k sobě musí vizuálně ladit. Proto se některé barvy nebo tvary u mě doma opakují,“ vysvětluje Corinna. Výjimkou je originální pracovní stůl, který pro ni vybral přítel, když začala stoupat v kariérním žebříčku. Teď mu patří čestné místo u okna s klasickými středomořskými okenicemi.

černobílý interiér retro styl
černobílý interiér dolňky

Aby dodala černobílé klasice šmrnc, v místnostech převažuje nábytek v lesklém provedení. V obývacím pokoji mu zdatně sekunduje kožená pohovka s polštáři v zemitých tónech. Subtilní eleganci překvapivě nenarušují ani neonové akcenty na obálkách knih a lodičkách, více než stylově umístěných na policovém žebříku.

černobílý interiér minimalistický obývací pokoj
moderní styl bydlení palety

Druhou stranu barevného spektra zastupuje sněhově bílá v jídelně. Tady vyniká stůl navýsost dobře zkombinovaný se židlemi Vitra, po kterých Corinna toužila už jako studentka. „Velmi snadno se dají zkombinovat s originálními i neobvyklými kousky, takže myslím, že mi budou dělat společnost ještě hodně dlouho.“

moderní styl bydlení jídelna

Investovat do klasických a nadčasových kousků se zkrátka vyplatí. Nejen v německé bankovní metropoli.

Foto&Video: Westwing Home&Living

Martina Lecianová

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline