Bydlení podle Jackie Kennedyové

Měla úžasný vkus. Byla ikonou stylu pro milióny žen na celém světě. Proslavila se svou slabostí pro velké brýle a kostýmy v pastelových barvách. Díky tlakům a velkým společenským vlivům Jacquelin Kennedyové, byla zahájená renovace Bílého domu, která zachránila cenné umělecké sbírky a historický nábytek. Ukážeme Vám několik rezidencí, ve kterých by se Bydlení podle Jackie Kennedyovéová zcela určitě cítila skvělé.

1-JackieKennedy-foto
Obrázek: Album/East News

Americký plán

Záběr jako vystřižený z prostředí Bílého domu. Takové interiéry znají diváci z celého světa, díky televizním přenosům. Právě v takovém interiéru, si zvykli američtí prezidenti přijímat návštěvy. Interiér přesně splňuje americké požadavky. Má působit krásně, efektně, pohodlně a luxusně. Proto jsou použité luxusní látky, zdobené látkové závěsy, stylový nábytek. Tento styl má rád zlaté detaily.

Bydlení podle Jackie Kennedyové
Obrázek: Henry Wilson/Red Cover/East News.

Stará dobrá klasika

Americký rozmach znamená nejen velkou metráž, ale také oblibu luxusních materiálů. V luxusním interiéru je vždy prostor pro luxusní doplňky. V této kanceláři je nábytek vyroben z nejkvalitnějších dřevin. Jejích forma a styl odráží módu 60-tých let, která byla skutečně doceněná až pozdějším pokolením. Klasika totiž nestárne.

Bydlení podle Jackie Kennedyové
Obrázek: Mark Scott/Gap Interiors/East News

Síla barev

Gigantický kuchyňský kredenc, rozdělený na jednotlivá okýnka. Skleněná výpoň – drážkované sklo, jeden z nejvíce charakteristických nábytkových prvků v interiérech 60-tých a 70-tých let. Použitý druh skla umožňuje pohled dovnitř, ale zároveň úplně neprozradí obsah zaskleného prostoru. Je originální a zároveň diskrétní. Uprostřed místnosti – barevné, umělohmotné skořepiny židli ze 70-tých let a také barový stolek, typický pro toto období. Vše v (dobrém) stylu.

Bydlení podle Jackie Kennedyové
Obrázek: Andreas VonEinsiedel/East News.

Skleněná stěna

Je skoro jisté, že Bydlení podle Jackie Kennedyovéová by se cítila dobře v salónu ze 70-tých let. Interiér byl navržen s velkým rozmachem a představivostí. Mohutný, vysoký, s obrovským oknem, které spojuje terasu se zahradou. Zeď a krb obložené velkoformátovými panely v odstínech ořechu. K tomu – sestava designového nábytku.

Bydlení podle Jackie Kennedyové
Obrázek: Vorillon Dominique /Hemis/East News.

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline