Boho apartmán v srdci Paříže

V samém srdci historické pařížské čtvrti Saint-Germain-des-Prés panuje klasický styl. Elegantní domy skrývají byty se zlatými krby a štukovými stropy. Byt, ve kterém bydlí stylistka Colombe Campana, se ale od ostatních výrazně liší – je to totiž apartmá prostoupené duchem francouzské bohémy. Zveme vás do království vzorů, květin a unikátních tkanin.

Bonjour Paris

„Mám ráda útulné interiéry,“ říká nám 35letá Pařížanka. „Abych tohoto efektu docílila, využívám růžné barvy a materiály.“ Colombe se nebojí odvážných kombinací, proto zde vedle sebe nalezneme nejen originální vzory a bohatě zdobený textil, ale také styly zdánlivě neslučitelné.

Colombe sbírá suvenýry z celého světa. Její bydlení je hmatatelným důkazem toho, že mexické polštáře a ruské matrjošky se mohou skvěle doplňovat s designérským nábytkem. „Velice si vážím umění i tradičního řemesla, a proto si z každé ze svých cest po světě přivezu nějaký ten místní poklad,“ říká stylistka.

Svou sbírku má Colombe vystavenou zejména v obývacím pokoji, ale oku lahodící drobnosti nás doprovázejí po celém bytě – zdobí komody, skříňky i krb ve stylu belle époque. Obývací pokoj je oblíbeným místem jak dětí, kteří zde mají příjemnou oázu ke své hrám, tak dospělých, kteří sem rádi přicházejí na slovíčko.

„Z nábytku mám nejraději náš jídelní stůl,“ vypráví Colombe a dodává: „jeho deska vznikla ze staré mapy Air France, kterou můj muž našel na ulici.“ Jídelna s tyrkysovými stěnami je připomínkou cestovatelské vášně paní domácí a vnáší do bytu bezstarostný pocit prázdnin.

Světoběžnice ve francouzském stylu

Právě „wanderlust“ – láska k cestování – je zásadním hybatelem Colombinina stylu. V jejím apartmánu se barevné boho prolíná se zajímavými doplňky z kufru opravdové světoběžnice. Jak na podobně inspirativní aranžmá? Navrhujeme spojit klasiku s modernou, okořenit ji exotickými dekoracemi a doplnit širokou paletou barev. Efekt je zaručen!

Překlad: Kinga Ostapińska

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline