Exploze barev v srdci Paříže

Říká se, že správná lokace je základem spokojeného domova. Marie Peltier na ně měla, zdá se, štěstí. Interiérová designérka a dekoratérka začínala v populární umělecké čtvrti Le Marais, o několik let později ji život zavál na ostrůvek Île de la Cité v samém srdci Paříže. Tady sobě a své rodině zařídila bydlení plné barev, energie a pozitivní nálady. Během dnešní návštěvy nuda zaručeně nehrozí.

barevný boho styl

Barevný interiér, situovaný na dohled od Seiny, vás bezpochyby ohromí svým osobitým charismatem. Neotřelým barevným kombinacím tady velmi zdatně sekunduje drobné umění a vzpomínky z cest. Jako správná bytová designérka totiž Marie vidí potenciál i ve zdánlivě bezvýznamných předmětech a nebojí se s nimi experimentovat.

barevný interiér paříž

Její touha po originalitě se asi nejvíce odráží právě v nezvyklých barevných spojeních. Je libo sytě broskvové zdi s oranžovou tygří předložkou? Žádný problém! Překážkou není ani výrazná kombinace růžovo-fialového leopardího koberce. Odvážné a přesto fungující.

barevný interiér zvířecí motivy

Smělost ohledně interiérového designu se odráží i v Mariiných radách ostatním: „Nesmíte se bát riskovat. Klíčem k úspěchu je zvolit si k experimentování tu správnou místnost, kde se nebudete bát použít pestré barvy a neobvyklé kombinace. Já jsem vybrala tu, ve které trávím minimum času – vstupní chodbu. Kdybych tuhle barvu použila v obývacím pokoji, určitě by to bylo jiné,“ doporučuje.

eklektický styl obývací pokoj
barevný interiér pohovka
barevný interiér obývací pokoj s květinami

Barevné stěny proto v obývací části nahrazuje mnoho pestrých textilií, květin a zajímavých doplňků. Mezi ty nejvýraznější patří ikonické paví křeslo, kterému je vyhrazeno čestné místo u okna s výhledem na pařížské panorama.

barevný styl bydlení
barevný interiér doplňky

Drobné suvenýry z cest a stromek, který opticky rozděluje místnost, excentrický boho prostor skvěle dotváří. Domov plný individuality a svobody vyniká také prvotřídní knihovnou. Pastva pro oči každého knihomola.

moderní bydlení knihovna

A když zrovna nemá Marie nebo její synové náladu na knihu ani barevný interiér, vždy je tu Paříž a její ohromující scenérie…

Foto&Video: Westwing Home&Living

Martina Lecianová

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline