Apartmán s výhledem na Eiffelovu věž

Může být minimalismus útulný? Samozřejmě, že ano. Pařížanka Lorna Aubouin, zakladatelka eventové agentury pro děti Agence Ludique, našla způsob – spojila klasický design se svým oblíbeným nábytkem ve skandinávském stylu.

V Lornině apartmánu je nejdůležitější prostor pro nejbližší. „Náš byt jsme navrhovali jak s ohledem na nás, tak na naše přátele. Je místem, kde společně trávíme čas, ale kde každý z nás má také svůj vlastní koutek,“ vysvětluje Lorna, máma čtyř dětí.

 

Spolu s mužem Lorna zcela změnila rozvržení místností. Získali jsme prostor pro nový pokoj a denní zónu jsme přesunuli hlouběji do bytu, což pro Paříž není nijak typické.“ Díky tomuto kroku získal francouzský apartmán špetku skandinávské útulnosti.

Pařížský chic se severským nádechem

Lornin byt v krásném haussmanovském domě na dohled Eiffelovy věže je místem, kde je klasický styl prostoupen moderními akcenty a špetkou fantazie. Lorna, poloviční Finka, je věrná tlumeným barvám. Svůj byt udržela v bílé, černé a v odstínech šedi. Nepřehlédnutelné jsou také vlivy skandinávského designu. „Klasické předměty jako lampa Alvara Aalto či projekt Arne Jakobsena – Egg Chair jsou odrazem mého severského DNA,“ zdůrazňuje Lorna.

Aranžmá doplňují pastelové prvky: krémové lampióny v jídelně, světlé květiny v obývacím pokoji, pastelové dekorace a textil v dětském pokoji. To právě detaily rozhodují o celkovém charakteru bytu a dodávají mu na útulnosti. Minimální náklady – efekt maximální!

Foto a Video: Westwing Home and Living

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline