V rytmu brazilské samby

“Láska je to, když se navzájem sledujeme,“ říkají Andrea Lucchesi a Pedro Camargo. Spojuje je nejen cit, ale také vize v otázce designu.

Ona je architektkou, on finančníkem. Ona pomáhá druhým nalézt svůj vlastní styl, on se ve volném čase věnuje hudbě. Významnou část svého života věnuje charitativní činnosti – působí v organizaci zabývající se ochranou divokých zvířat. V současné době se snaží zvrátit nepřízeň osudu ohroženého druhu jaguárů amerických.

1

Sám dvoupatrový dům, ve kterém Andrea a Pedro vytvořili charakteristické prostředí, má své neopakovatelné kouzlo. Leží v části São Paula s názvem Jardim Paulista a své budoucí majitele uchvátil natolik, že rezignovali z koupě bytu v exkluzivní čtvrti Pinheiros. Jeho vzhled je spojením vesnického domu a moderní vily. Ideálně navazuje na tradiční iberskou architekturu vyznačující se krásnými cihlovými nádvořími a balustrádami z kutého železa.

2

Nalezneme zde latinskoamerické i evropské motivy a kochat se můžeme jak pestrou paletou barev, tak teplými odstíny dřeva.

3

Na stěně obývacího pokoje se nachází originální kompozice zrcadel, v nichž se odráží protější část domu. Majitelé mají slabost pro industriální prvky. Mají také rádi styl 60. let. „Cením si talentu architekta, který tento dům projektoval,“ říká Andrea. „Nakonec stačilo jen renovovat dveře, kliky, zábradlí a okenice a mohli jsme se stěhovat!“

4

„Povím vám svůj příběh,“ jakoby k nám promlouval každý předmět v tomto interiéru. Orientální suvenýry na stolku z hliníkových lišt? Koneckonců proč ne! „Dokonale znám každý kousek, který zde s námi bydlí,“ dodává Andrea. Nejvíce věcí, knížky nevyjímaje, je spojených s gastronomií, architekturou a malířstvím.

5

Hned vedle obývacího pokoje našli Andrea a Pedro místo na bar, za nímž tráví čas s přáteli. Toto stylové prostředí dobré atmosféře jistě prospívá.

6

Sytě žluté křeslo v sousedství moderní stojací lampy tvoří ideální zónu odpočinku.

7

Téměř celou plochu jedné ze stěn jídelny zakrývá obraz, jehož autorkou je matka Pedra. Interiér jídelny doplňuje nábytek ve stylu šedesátých let, mj. židle „Nerd“ (Muuto), jako klasičtí představitelé skandinávského designu.

8

Přirozeným prodloužením jídelny je zahrada, v níž kralují citrusy a která je zeleným azylem pro uprchlíky z betonové šedi, s níž se nám automaticky spojuje každé velkoměsto. Na přání Pedra jeden pokoj Andrea proměnila v saunu, jejíž okno stačí otevřít, aby se člověk rázem ocitl v zahradě – oáze zeleně a klidu.

9

Největším pokojem na poschodí je ložnice obou majitelů. V hlavách postele si můžeme všimnout kompozice vystřihovánek inspirovaných tvorbou Matisse. Andrea je koupila ve Francii již před mnoha lety, ale trpělivě čekala, až se naskytne místo, kde je bude moci důstojně vystavit.

10

Ideální řešení? Ložnice spojená s koupelnou…

11

V tomto pokoji se můžete nerušeně věnovat četbě či poslechu hudby. Na stěnách visí obrazy od nejlepších přátel. Doplňky, k nimž mají majitelé citový vztah, pomáhají v bytě dotvářet nezaměnitelnou atmosféru.

12

Měkký bílý koberec z ovčí vlny a jemné tkaniny skýtají útulné prostředí pro báječnou relaxaci.

13
14
15

Zařízení domu důkladně odráží charakter Andrey i Pedra. Syrové, typicky mužské materiály tvoří kontrast k ženskému důrazu na barevnost. Andrea má navíc ráda designérské doplňky, jakým je také plastika jaguára nesoucího v zubech mládě. A možná jde o alegorické ztvárnění faktu, že se v tomto barevném světě zanedlouho zabydlí nový člen domácnosti. Kdoví?

16

Agnieszka Trzcińska

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline