Tečky a puntíky

Myslíte si, že tečky a puntíky vyšly z módy? Přesvědčíme vás, že tomu tak není. Tečky se vracejí a už se nikdy nevytratí. Seznamte se s klady puntíkovaného aranžmá a staňte se ve vlastním domě Royem Lichtensteinem.

westwing-kropki-pierwsze

Puntíkované

Začněme něčím jemným a diskrétním: malé puntíky v obývacím pokoji nebo v ložnici, bílé body na jemném pozadí budou decentním stylovým prvkem v interiérech s nádechem scandi a minimalismu. Nemusíte hned tapetovat všechny stěny – stačí jedna. Navíc, malé puntíky dodají malým interiérům hloubku! Puntíky Ben-day, proslavené díky Pop Artu – charakteristický prvek průmyslově tištěných komiksů, způsobí, že i naprosto všední interiér se může stát uměleckým dílem.

westwing-kropki-1
westwing-kropki-wlasny-collage

Tečky

Pokud jste dost odvážní, rozhodněte se pro větší tečky. Barevné, černé nebo bílé – oživí vaší koupelnu nebo obývací pokoj. Budou vypadat vkusně a způsobí, že interiér se stane útulnější. Nebo si snad přejete, aby byl interiér více módní a umělecký? Pokud nejste příznivcem vzorně seřazených ideálních řad kulatých teček, jděte na to jinak – pohodověji. Velké barevné nahodile rozmístěné kruhy a kolečka budou ideální výzdobou jedné ze zdí v obývacím pokoji nebo v ložnici. Vyzkoušejte veselá tečky – garantujeme, že si je oblíbíte.

westwing-kropki-2
westwing-kropki-INTRO-collage

Puntíkovaná kuchyň

Kdysi dávno se puntíky objevovaly na přehlídkových molech slavných módních domů jako Dolce & Gabbana, Moschino a Michael Kors – dnes je můžete mít ve své kuchyni i vy! Puntíky zpestřují její vzhled bez ohledu na to, zda se objeví na zdech, ubrusu, miskách nebo skleničkách. Pokud chcete dosáhnout zajímavého, rustikálního efektu, pověste na zeď v nepravidelných rozestupech různě velké talíře.

westwing-kuchnia-kropki-collage

Tečky… a tečka!

Yayoi Kussama, japonská umělkyně, jejíž puntíky inspirovaly samotného Andy Warhola a jejíž puntíkovaná umělecká díla se dodnes prodávají za velmi vysoké ceny, kdysi prohlásila, že „Puntíky jsou cestou do nekonečna”.  Téměř stejně je to s puntíkovanými doplňky – polštáři, závěsy, keramikou, taburety a koberci – budou s vámi tak dlouho, jak dlouho si to budete přát. Ony totiž nikdy nevyjdou z módy.

westwing-kropki-dodatki-collage

Puntíky jsou cestou do nekonečna

Yayoi Kussama

Snímky: Living4Media/ Fotolia

 

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline