Síla kontrastu

Loft ve starém domě

1
2
12

Kombinace černé a bílé je klasika, která však má vlastní nároky: hodí se do velkých, dobře osvětlených a vysokých prostor, jaké skýtá právě tento dům. Originální architektonické zpracování je největší předností tohoto bytu. Aranžmá proto nesmí jeho přirozenou krásu  zastiňovat, ale naopak ji podtrhnout. Krásná podlaha z širokých dřevěných prken v teplém medovém odstínu je jako stvořená pro kontrastní kompozice. Dalšími dřevěnými prvky v tomto pokoji jsou desky stolků a poleno. S jejich příjemným odstínem ladí zlatavý lustr, který korunuje celé aranžmá.

3
10

Buď, anebo! Černá, anebo bílá. Černobílé jsou dekorace, porcelán, ba dokonce i boty majitele… Pléd je sice šedý, ale tím rozhodně nevybočuje z určeného kurzu. Barevnou disciplínu porušil šeřík svými listy, ale tomu můžeme jeho drobný přestupek odpustit.

4

Lesk. Lesknou se nejen zlaté části lustru. S odlesky světla si umně pohrávají křišťálově čisté tabulky ve dveřích, zasklené grafiky i skleněné vázy – toto flirtování se světlem oživuje interiér a dodává mu na lehkosti.

6

Komoda inspirovaná knihovnickým katalogem je ukázkovým příkladem nábytku, který do loftu zapadne jak ulitý. Troufáme si tvrdit, že tam nesmí chybět!

8

Černé svíticí koule? A proč ne – vždyť efekt je dokonalý!

9

Grafiky s nápisy, lampióny s potisky, jednoduché tvary v černých rámech. Kapky zlata na komodě pak představují jistou loftovou extravaganci.

11

V této mobilní truhle industriálního charakteru přijíždějí do pokoje polštáře. Černobílé, samozřejmě.

5

Naprostá harmonie. Takové dveře jsou díky výplni z broušeného křišťálového skla hotový poklad. Důsledné aranžmá interiéru pak dává naplno vyniknout jejich kráse.

7

Pokud má někdo za okny takovýto zelený koutek, určitě by měl udělat všechno proto, aby zůstal na prvním plánu. To především znamená nezakrývat okna, a to ani tím nejkrásnějším závěsem. Sepětí s přírodou lze ještě zdůraznit větvičkami vystavenými na parapetu.

15

Sbírka demižonů na loftovém stolku rozhodně interiéru neuškodí – všimněte si, že nikterak nenarušuje pohled na dřevěnou konstrukci verandy.

 

Agnieszka Trzcińska

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline