Scandi nasladko

V pastelových barvách

Barvy jahod, máty či oblaků na letním nebi… Severský styl má tolik variant jako milovníků. Na léto doporučujeme zvolit verzi v pastelových barvách, která doslova oplývá lehkostí.

1-PASTEL

Byt ve starém domě. Kulisy více než stylové: krásné prosklené dveře a na podlaze dřevěné parkety. Okna bez záclon umožňují nepřetržitě se těšit okolní zelení. V takovém prostředí si můžete dovolit prakticky všechno. Současní majitelé se rozhodli pro 60. léta. V bytě proto nalezneme jednoduchý dřevěný nábytek v přírodních barvách s typicky zkosenými nožkami.

3

Paletu barev můžeme, ale nemusíme, omezit. Pokud nám však záleží na svěžím aranžmá, doporučujeme se držet pastelových barev, s jakými máme do činění i zde: růžová pohovka, blankytný puf a hráškové křeslo. Ostatní, bílé či přírodní, doplňky se stydlivě drží stranou.

4
5

Za svěžest však tento byt nevděčí pouze jemným barvám, ale rovněž jednoduchým tvarům. Ostré hrany nábytku, typické pro 60. léta, se střídají s oblými prvky: desky stolů, vázy a lampióny, vzory na polštářích a v neposlední řadě barevné svíticí koule girland. Jak vidno – hrany a obliny jsou v absolutní rovnováze.

6

Toto křeslo je stoprocentně oddané zeleni – od hlavy až k patě.

7

Důslednost v koloristice i stylistice: ani jedna z barev této mozaiky zde není náhodou. Disciplína se evidentně vyplácí – to díky ní se podařilo dosáhnout kýženého efektu.

8
9

Obyčejná komoda – chtělo by se říct, ale jaký zásadní má význam pro celé aranžmá! Tento skromný kus nábytku je ideálním místem pro vystavení sbírky skleněných svícnů a keramiky – tím spíš, když jsou i ony věrné stylu šedesátých let.

10

Chcete-li si zvelebit parapet, nemusíte hned běžet pro kytici či aranžovat složité kompozice. Rozkvetlé větvičky poslouží jako krásná a nevtíravá dekorace, která navíc dlouho vydrží.

12

Na poličce polička – to už je víc než pouhý doplněk. Na větší bílé poličce stojí fragment tapety s přírodním motivem v širokém dřevěném rámečku. Praktické, a především krásné!

Agnieszka Trzcińska

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline