Regál s nápadem: dekorujte knihami

Otevřením knihy se v okamžiku můžete dostat do jiného světa. Víte o tom, že knihy mohou velmi dobře ovlivnit váš skutečný svět, váš byt, a vaše okolí a učinit je krásnějšími?  Pokud je váš obývací pokoj nebo ložnice plná knih, tak máte skoro vše pro vytvoření zajímavého interiéru. Naše rady vám pomohou exponovat knihy takovým způsobem, o jakém se vám ani ve snu nezdálo! Dovolujeme si vám nabídnout výjimečné nápady, vhodné nejen pro knihomoly.

westwing-ksiazki-2

Je hezké rekonstruovat, předělávat a měnit aranžmá. Ještě lepší je, když nás to nic nestojí. Stačí pouze knihy! Není vůbec důležité, zda rádi čtete nebo si jen listujete zajímavými alby, ujišťujeme vás, že s knihami se toho dá dělat mnohem více. Slovníky, svazky, encyklopedie mohou plnit funkci nábytku a dekorace. Zajímavé, že ano?

Barevný pořádek

Využijte knihy jako příslušenství, díky kterému vytvoříte stylové aranžmá. Máte otevřený regál, ale občas vám ta všehochuť vadí? Seřaďte knihy dle barev jejích hřbetní části a vaše knižní sbírka ihned získá na harmonii. Tento typ uspořádání knih vám také umožní najít velmi rychle to, co zrovna hledáte!

westwing-ksiazki-collage

Police pro knihomoly

Kniha jako police? Stačí podpěry, hmoždinky a akušroubovák. Změřte si tloušťku a délku každé knihy a pak pověste podpěry (2 dole a 1 nahoře). Vložte mezi ně knihu. A je hotovo!

westwing-ksiazki-5

 

Praktická hromada

Máte mnoho knih a časopisů? Začněte je štosovat! Naskládané jedna na druhou mohou být konferenčním nebo dokonce televizním stolkem. Nahoru položte dřevěnou nebo skleněnou desku, aby nic nepadalo dolů. Vysoká hromada knih se skvěle vyjímá v otevřeném prostranství.

westwing-ksiazki-3

Kniha na zdi

Máte u postele vždy nějakou knihu? Vyjádřete svou náklonnost ke knihám nevšedním a ojedinělým způsobem. Pověste si nad postel otevřené knihy tak, aby byly vidět vaše oblíbené citáty, nebo zviditelněte na malých poličkách ty knihy, které pro vás znamenají opravdu hodně. V takovém aranžmá se osvědčí také knihy s barevnými ilustracemi.

westwing-ksiazki-collage-2

Více než regál!

Domácí knihovnu lze vytvořit nejen z regálů a poliček. Těm, kteří si rádi dělají poznámky nebo prohlížejí tlusté knižní svazky, se bude určitě hodit pracovní stůl nebo přenosný stolek pro notebook. Velmi důležité je také vhodné osvětlení. Světlo by nám nemělo svítit přímo do očí, proto je dobré umístit lampičku za židli nebo křeslo, ve kterém sedíme a čteme oblíbenou knihu.

westwing-ksiazki-4

Fotografie: Living4Media

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline