Ohlédnutí za akcí PRAGUE DESIGN WEEK 2016

Designérská přehlídka Prague Design Week se již po třetí konala v Kafkově domě v centru Prahy u Staroměstského náměstí. Této sedmidenní akce se zúčastnilo 93 designérů, kteří se mohli veřejnosti pochlubit svým uměním. Díky workshopům mohli návštěvníci nahlédnout pod pokličku celého tvůrčího procesu. Akce zaznamenala vysoký zájem, zajímavou podívanou si nenechalo ujít 7 000 lidí.

 

Foto: Prague Design Week
prague-design-week-2016-4

Kromě Kafkova domu jsme si současně mohli v ulici Na Příkopě prohlédnout tzv. City Modul, ze tří stran prosklenou výkladní skříň, ve které studenti Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně z Ústí nad Labem  vystavovali svá díla.

 

Foto: Prague Design Week
_MG_4803

Pojďte se spolu s námi ohlédnout za třetím ročníkem designérské přehlídky Prague Design Week 2016, která vznikla z potřeby prezentovat kreativitu, nápady, zručnost, technologie i výtvory českých a zahraničních designérů.

Nechte si vyprávět příběhy plné designu, které chtějí výsledný produkt ukázat krůček po krůčku… od první myšlenky, přes skici, prototypy až k finálnímu produktu. Postupně vám představíme umělce, kteří si získali naše srdce. A aby to bylo spravedlivé, půjdeme podle abecedy.

Deelive vdechuje designu život

Tato značka úzce spolupracuje s kreativními, nadanými lidmi, kteří touží po splnění svých snů. Pod její taktovkou se ukrývá několik jmen, o kterých ještě hodně uslyšíme. Nás zaujalo křeslo Swingy Lindy Vrňákové LIV oceněné Národní cenou za studentský design. Rozhodně by nemělo chybět ve vaší domácnosti!

 

Foto: Petr Vyšohlíd
deelive_2_2

Jana Hejdová pro HORMEN

O tom, že zlaté české ručičky dokáží divy, vás jistě nemusíme přesvědčovat. Co ale vznikne, když se spojí talentovaná umělkyně Jana Hejdová a zkušení výrobci svítidel české značky HORMEN? Kolekce jedinečných asymetrických svítidel. Celý projekt je skutečně unikátní. Svítidla svítí díky LED technologii. Jak sami autoři říkají, svítidla jsou vhodná jako doplňkový nebo dekorativní světelný prvek do interiéru, ale také do exteriéru.

 

Foto: Prague Design Week, Filip Šlapal
hormencb_P1120400

Jiří Chmelař a jeho fascinující dřevěná mísa

Jiří Chmelař říká, že si ho dřevo našlo a je tomu velice rád. Vyrábí především mísy. Tvrdí, že je to úžasná práce, která ho strašně pohltila a naplňuje. Proces výroby takové mísy jsme mohli vidět na vlastní oči. Prostory Kafkova domu se na několik dní proměnily v jeho dílnu.

 

Foto: Prague Design Week, Jiří Chmelař
jiri-chmelar
Jiří Chmelař na PDW 2016

Kartoons (ne)jen obyčejný papír

Zapomeňte na mýtus, že kartonová lepenka je dobrá jen na výrobu krabic. Opak je pravdou! Mladá česká designová společnost Kartoons nás vyvedla z tohoto omylu. V jejím portfoliu najdeme stojany na víno, lampy, hodiny nebo dokonce jídelní stůl.

 

Foto: Prague Design Week, Kartoons
Kartoons_velke-17 Kartoons_velke-18

L´boule stylový sedací míč

„Míč, kterému říkám Boule, je vytvořen tak, aby měl při sezení blahodárný vliv na záda a zároveň dobře vypadal v interiéru. Hodí se do bytu i do kanceláře, prostě kamkoliv, kde chcete zdravě sedět, ale taky chcete, aby to dobře vypadalo,“ říká Herrmann, ředitel firmy L’boule a zároveň designér produktu. „Bouli si vyrábíme sami a celý proces výroby probíhá od A do Z v Praze. Chci, aby byl míč maximálně kvalitní a odolný, a to lze zajistit jen přímým dohledem a férovou mzdou pro lidi, kteří míč vyrábějí,“ dodává k výrobě Herrmann.

 

Foto: Prague Design Week, L´boule
l´boule na PDW 2016

Lípa – Dárky s dotykem Česka. S láskou.

Chtěli byste svým známým z ciziny přivézt originální český dárek, který ponese naši národní hrdost, vystihuje naši povahu, symbolizuje naši minulost a který především bude neotřepaný? Chcete, ale lámete si hlavu nad tím, kde ho vzít? Řekněte ano české značce Lípa, které tento problém není lhostejný.

 

Foto: Prague Design Week, Lípa
Lípa Store

Martin Foret držák na kolo jako plnohodnotný interiérový doplněk

Kolo na stěně? Proč ne! Vsaďte na designový držák na kolo „Hang Bike“. „Tvar srdce se řadí mezi první vlaštovku ze série závěsných systémů na kola, “ říká autor tohoto důmyslného výrobku Martin Foret.

 

Foto: Prague Design Week, Martin Foret
martin-foret7

T3.1 Chair je poctou Miroslavu Navrátilovi

Vzpomínáte si na dnes už legendární červenou sedačku z tramvaje Tatra T3? Za jejím projektem stál československý designér Miroslav Navrátil. Jako pocta tomuto uznávanému projektantovi vytvořili Jasiokarchitekti přidáním podnoží  novou židli T3.

 

Foto: Prague Design Week, Jasiokarchitekti
jasiokarchitekti

Vobouch spojení porcelánu a betonu

Západočeská univerzita v Plzni se může pochlubit úspěšnými absolventy. Studio Vobouch přináší na pole českého designu zajímavé výrobky vyplývající ze spojení betonu a porcelánu. Pod značkou Vobouch tvoří Markéta Kalivodová a Richard Švejda.

 

Foto: Prague Design Week, Vobouch
C500 (2)

ZEW mimořádné dřevěné obroučky

„Vyrábíme mimořádné brýlové obruby. Každý detail je námi navržen pro svůj konkrétní účel. Naše produkty jsou vytvářené s nebývalou přesností a péčí v Praze. Vyvinuli jsme a zdokonalili každý krok procesu s cílem nejvyšší kvality. Důraz je kladen na kontinuální technologický vývoj, především v oblastech designu, materiálu a samotného řemesla. Nekonečný pokrok je naší motivací zítřka. Jsme odhodláni vytvářet jedinečné,” uvádí tvůrci brýlí ZEW.

 

Foto: Prague Design Week, ZEW
zew_2ZEW_Model_2

Autentičnost a inovace. V takovém duchu se nesl třetí ročník Prague Design Weeku 2016. Bylo nám ctí představit vám 10 designérských projektů, ve kterých se objevuje dialog mezi minulostí a budoucností, vládnou české nápady a nic není problémem. Budete-li hledat nějaký neotřelý kousek do své domácnosti, zalovte v českém moři a ulovte si kousek s názvem Made in Czech Republic.

Monika Alberovska

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline