Pallone-Paradise: výjimečná kolekce Leolux

Leolux je nizozemská značka, která vytváří nábytek budoucnosti – pohodlný, funkční a překvapivý. Její nejpozoruhodnějšími výrobky jsou originální židle ze série Pallone. Nyní se tyto designové perličky vrací ve zcela nové podobě – jako součást kolekce Pallone-Paradise, která je inspirovaná ptačím světem. Jste ranní ptáče? Vstaňte brzy a objevte nejnovější modely židlí Leloux ve speciálních prodejních kampaních Westwingu! Než se vydáte na nákupy, pokusíme se vám něco málo říct o tvůrcích tohoto unikátního a neobvyklého nábytku.

oryginalne krzesła Leolux

Firma Leolux vznikla v roce 1934 jako „Zuid-Nederlandse Clubmeubelfabriek” a na začátku se zabývala projektováním klasicky vypadajícího nábytku. Rok 1948 přinesl nového majitele, lépe znějící název společnosti a zcela nový přístup k projektování výrobků. V prodeji se objevily kolekce inspirované skandinávským a italským nábytkářským designem. Takto se zrodila firma Leolux, která je v Milánu známa spíš jako „Salone del Mobile” a v Amsterdamu jako —„VT Wonen & Designbeurs”.

V 80. letech nastal rychlý a dynamický rozvoj firmy. Klíč k úspěchu? Navázání plodné spolupráce s talentovanými designéry, kteří se nezalekli, a pustili se do odvážných a pestrobarevných projektů. Na vytvoření dokonalého image se nepodílel jen odvážný design, ale také nestandardní přístup k výrobnímu procesu. „Nábytek Leolux vzniká díky spojení tradičního řemeslného zpracování a moderních technologických procesů“ — vysvětluje manažer Hans Filippini. „Finální vzhled výrobku přizpůsobujeme dle přání zákazníka. Lze si vybrat ze stovek šablon a barevných odstínů”.

meble marki Leolux

Ikonický výrobek značky Leolux? Jsou to samozřejmě již výše zmiňované židle Pallone. Projekt vznikl v roce 1989 a sledoval ideu domu budoucnosti, který lze i po mnoha letech pokládat za stále futuristický. Leolux dokazuje, že pohodlí a stylový vzhled se mohou vzájemně doplňovat. Nejnovější verze kolekce Pallone ideálně odráží styl této nábytkářské značky. „Inspirovala nás neobyčejná krása a pestrost ptačího světa. Grafik a umělec Olaf Hajek zachytil ve svém projektu exotickou diverzitu ptačího království. Osm barevných židlí je dílem jeho fantazie”.

meble wypoczynkowe Leolux

Olaf Hajek je dobře znám v prostředí špičkových umělců. Tento berlínský tvůrce pracoval pro velké a známé světové značky, jako například: Apple, Coca Cola a Hermès. Spolupracoval také s „The New York Times” a magazíny „Rolling Stone” a „Vogue”. Nyní přidal do svého portfolia projekt připravený pro Leolux. Olaf namaloval úžasné ptáky, které jsou esencí kolekce Paradise.

Autor_leolux

 

Když už jsme u ptáků… „Co způsobuje, že nás ptačí svět tak fascinuje a přitahuje? Samozřejmě za to mohou úžasné barvy. Najdete zde veškeré možné kombinace barev, dokonce i ty velmi atypické a překvapující. Nefascinuje mě pouze koloristika ptačího světa. Při pohledu na to, jak ptáci staví svá hnízda, se mi vybavuje podobnost s tím, jak si staví své domy lidé. Od větviček až po pírka — každý prvek je pečlivě vybírán. My to děláme naprosto stejně” — říká Olaf. Značka Leolux věří, že její zákazníci si zařizují své domy se stejným nadšením a precizností. Tím, že jim dodá patřičné „materiály”, se Leolux podílí na proměně jejích bytů na útulná hnízdečka.

atrakcyjna oferta marki Leolux

Při pohledu na kolekci Pallone-Paradise se nelze divit, že inovace je klíčový prvek stylu Leolux. „V našich projektech je nejdůležitější originální design, pohodlí, konstrukce a ideální povrchová úprava. Jsme přesvědčeni, že když budeme nadále klást velký důraz na inovaci, podaří se nám udržet mezi špičkou v nábytkářském odvětví” — říká Hans.

meble marki Leolux w promocyjnych cenach

Snímky a video materiály: Westwing

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline