Nové podoby stolu

Jaký nábytek se vám vybaví při pomyšlení na rodinný oběd, posezení s přáteli a dlouhé večerní hovory u vína? Samozřejmě to bude určitě stůl. Od pradávna je ústředním prvkem interiéru. Musí být vyroben velmi kvalitně, aby nám sloužil dlouhá léta a vyhovoval všem požadavkům z hlediska funkcionality. Proto s ohledem na tyto požadavky vytvořili špičkoví projektanti stůl, který se osvědčí v každé situaci.

01_vox-foto

Lze bez nadsázky tvrdit, že stůl tvoří základ bytového vybavení a většina domácího dění, se odehrává v jeho blízkosti. V moderním interiéru stůl už neslouží pouze k podávání jídel. Odehrává se u něho většina rodinných událostí, u stolu posedíme s přáteli a mnohdy nám může posloužit i jako domácí kancelář.  Tyto tři funkce jsme vybrali a zařadili do naší fotogalerie. Přesvědčíte se sami, že stůl vůbec nemusí být fádní!

03_vox-foto

Uprostřed stolu nechali návrháři vyrobit malé mimoúrovňové úschovné prostory, které můžeme využívat dle vlastních potřeb a představivosti. Lze do nich umístit květináče s bylinkami nebo květinami, stolní lampu ale třeba i nádoby s pastelkami.

02_vox-foto

Dvoustranné šuplíky pod stolní deskou slouží k uskladnění příborů, ubrousků, časopisů nebo dokonce i hraček. Možností je nepřeberné množství – záleží jen na nápaditosti a invenci.

04_vox-foto

SCANDI SNÍDANĚ

Skandinávský styl se již tradičně vyznačuje kombinací bílé barvy se světlým dřevem. Masivní, šikmé nohy poskytují skvělou podporu hrubé, dvoupatrové stolní desce. Bílá barva ideálně ladí s pastelovými interiérovými doplňky ve stylu scandi. Růžové, béžové a světle zelené odstíny působí na bílém pozadí vizuálně teplým dojmem a do interiéru vnášejí výrazný prvek ženskosti. Čerstvé květiny ve středu stolu zkrášlí a zpříjemní každé jídlo a posezení.

05_vox-foto

JÍDELNA S ORIENTÁLNÍM NÁDECHEM

Společná večeře v kruhu nejbližších přátel? Proč ne?! Stačí rozložit horní dvoudílnou stolní desku a u stolu je rázem dost místa i pro více lidí. S takovým stolem si nemusíte lámat hlavu, že vás někdy překvapí nečekaná návštěva. Díky jednoduchému bílému porcelánu a pestrým barvám se rázem každá návštěva ocitne v magickém orientálním světě. Černé prvky vypadají skvěle na kontrastním bílém pozadí. Sedací lavice ze stejné kolekce je výbornou alternativou tradičních židlí.  Pestrobarevné dekorační polštářky zkrášlí její minimalistický vzhled.

07_vox-foto

KREATIVNÍ PRACOVNA

U stolu se nemusí rodina scházet pouze během jídla. Náš multifunkční stůl lze klidně využít jako tradiční psací stůl. Široká stolní deska a praktické šuplíky usnadní prostorové uspořádání a nic už nebudeme během práce hledat.

08_vox-foto

V úschovném prostoru lze umístit každodenní pracovní pomůcky, abychom je měli stále na dosah ruky. Tento prostor je vybaven navíc speciálním otvorem pro svedení veškeré kabeláže výpočetní techniky. Mnozí do úschovného prostoru dokonce montují stolní lampy. Dodatečnou inspiraci a pracovní motivaci lze docílit použitím pestrobarevných interiérových doplňků – například oranžových návleků, kterými zpestříme a zvýrazníme nohy u stolu.

09_vox-foto

Agnieszka Trzcińska

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline