Ráj na zemi: karibský styl u vás doma

Nebylo by nádherné mít prázdniny po celý rok? Hodit za sebe všechny povinnosti a koupit si jednosměrný lístek na Jamajku nebo Bahamy? Naštěstí si můžeme karibský styl vytvořit doma a cítit se jako v luxusním karibském ráji.

Žár barev

Karibská atmosféra v interiéru znamená mnoho barev propojených s bílými, jakoby sluncem vybledlými akcenty a třpytivými plážovými doplňky. Vyberte si pestrou paletu barev: akvamarín, krémový kokos, šťavnatou limetku, mandarinku, jahodovou zmrzlinu, vanilkovou šťávu. Zní to chutně?

westwing-karaiby-pokoj-z-drewnem

Materiálová exotika

Pokud toužíte po ostrovním luxusu, pak si dobře vybírejte materiály, které vás budou obklopovat a postarají se o to, aby váš domov působil přátelským a příjemným dojmem. Dřevěné okenní rámy a okenice, kamenná dlažba v obývacím pokoji a předsíni, tmavší podlahová prkna v ložnici a mramor v koupelně bude skvělým základem pro tropické aranžmá.

westwing-karaiby-pokoj-z-zielenia

Ostrovní eklekticismus

Neopakovatelná atmosféra a různorodost Karibiku je způsobená francouzským, španělským, africkým, holandským a anglickým vlivem. Z této neobvyklé směsice se zrodil unikátní styl, který spojuje různorodé prvky. Z toho důvodu se při výběru nábytku nebojte eklekticismu!

westwing-karaiby-relaks
westwing-karaiby-loze

Soukromý ostrov

Toužíte se cítit jako na soukromém, luxusním ostrově? Exotická a elegantní postel s nebesy se může stát vaší oázou, klidným přístavem, kde se za lehkými závěsy skryjete před celým světem. A když ne postel, tak co třeba křeslo? Vězte, že absolutní relax si dopřejete (se skleničkou rumu nebo bez) pouze v pohodlném křesle Peacock!

westwing-karaiby-pokoj

Deko-lux

Karibský životní styl se odráží také v dekoracích. Barevné, živé doplňky, pletené náramky, rustikální předměty ve spojení s modernějšími dekoracemi a skleněnými doplňky vám pomohou navodit atmosféru luxusních lázni.

westwing-karaiby-pokoj-z-rattanem

Příroda v nejčistší formě

Aby interiéry navozovaly pohodovou a relaxační atmosféru, měly by být plné různých vzorů. S tím nám mohou pomoci nejen sisalové koberce a přírodní tkaniny, ale také zajímavé tapety z trávy nebo vzorované tapety s plameňáky. (Je třeba poznamenat, že při výrobě tapet neutrpěl žádný plameňák!)

westwing-karaiby-kolaz

Deštný prales doma

Deštné pralesy, korálové útesy, bujná vegetace: přepych přírody může vyplnit také váš domov! Pokud vám chybí relaxační vliv tropické zeleně, pak si – všude, kde je to jen možné – postavte květináče s aloe, palmami, břečťanem, lopatkovci – a v souladu se současným trendem – také kapradiny.

Karibský luxus oživí každý interiér a dokáže z něho udělat opravdovou oázu. Pokud stále hledáte inspiraci… tak je možná ten pravý čas navštívit jeden z kouzelných karibských ostrovů?

Fotografie: Living4Media

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline