Modern tribe neboli novodobý kmen

Od intenzivních barev, přes mistrné dekorace z korálků až po ozdobné vyřezávání: styl modern tribal dobývá interiéry na celém světě. Jeho krása spočívá v tom, že se dokonale přizpůsobuje jiným aranžmá – hlavně moderním, minimalistickým a scandi – a vytváří neskutečné efekty.

westwing-modern-tribal-intro

Dbejte na to, aby byl váš nábytek jednoduchý a moderní, a paleta barev tlumená – tímto jednoduchým způsobem, pomocí několika kusů nábytku a doplňků, vytvoříte ten nejopravdovější tribal look. Překrásné a stylové africké, asijské nebo latinskoamerické dekorace se mohou stát stylistickými hvězdami vašeho aranžmá. Nabízíme ty, ze kterých vyzařuje skutečná kmenová energie.

Kmenové umění na zdi

westwing-modern-tribal-sciana-collage

Klíčovými prvky kmenového designu jsou barvy, vzory a ručně zhotovené předměty. Dekorační zeď je spojením všech těchto věcí do jednoho celku. Pokud vás oslovuje kouzlo Afriky, natřete jednu zeď akrylovými barvami na černo, špinavou bílou a okrovou. Barevné klikyháky a geometrické vzory dodají minimalistickému interiéru energii. Pokud byste chtěli, aby převládaly tlumené barvy, vsaďte na strukturu. Exotický reliéf způsobí, že i to nejjednodušší aranžmá bude ve finále vypadat skutečně fantasticky.

Textilie z jiného kontinentu

Není těžké zamilovat se do báječných afrických barevných oděvů. Všechny textilní látky z Afriky mají svou historii: třeba Kente. Tento druh tkaniny se objevil v království Ašantů, kde se z ní šily oděvy pro aristokraty. Další komplikovaný a dekorační materiál Bakuba inspiroval i takové umělce, jako například Picassa a Matisse. Běhouny Berber z Maroka do dnešní doby stylově zkrášlují betonové a kamenné podlahy. Vyzkoušejte textilní látky s podobnými vzory i ve svém domě, ale nepřehánějte to! Úplně postačí závěs, polštář nebo běhoun v kmenovém stylu.

westwing-modern-tribal-1
westwing-modern-tribal-materialy-collage
Tkaniny Bakuba a Kente okouzlují svými barvami a vzory.

Nábytek s exotickou duší

Nastal čas, abychom se ještě jednou důkladně zaměřili na ratan, proutí, mořskou trávu, vlákna rafiové palmy a bambus. Jsou funkční, všestranné, uplatní se doma i venku a co je snad nejdůležitější – dovedou proměnit obyčejnou postel nebo židli na skutečný kmenový skvost. Křesla Malawi a stolky Bamileke jsou populárním nábytkem, který vám dovolí pocítit na vlastní kůži rozvibrovanou africkou atmosféru.

westwing-modern-tribal-collage-2-resized

Příslušenství

Dobře zvolené doplňky zaručí, že každé aranžmá modern tribe ožije. Zde jsou ty, které, jsou-li použity střídmě, dokážou zjemnit kmenovou nebo minimalistickou atmosféru aranžmá:

  • Dřevěné nebo hliněné masky, nebo – jako v případě starodávných Aztéků – masky vyrobené z kůže, mědi nebo zlata
westwing-modern-tribal-maski
  • Indické zdobené paravány z mosazi
  • Dekorační klobouky juju z Kamerunu vyráběné z peří
westwing-modern-tribal-juju
  • A na závěr: dřevěné figurky, náhrdelníky z ozdobných mušliček a provázky s korálky, díky kterým si doplníte kmenové aranžmá.
westwing-modern-tribal-collage-resized

Přidejte se k našemu stylovému kmenu!

Snímky: Living4Media a The Interior Archive

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline