Sedm pravidel minimalismu

Moderní a nadčasový, takový je minimalistický interiér. Pokud vás oslovují jednoduché linie, kvalitní materiály a neutrální barvy, nebo prostě jen toužíte vytvořit si doma harmonický protipól uspěchanému životnímu stylu, vyzkoušejte našich sedm základních kroků k minimalistickému bydlení. Domácnost oproštěná od zbytečností totiž lahodí nejen oku, ale i duši. Takže pamatujte, méně je více! Tedy víceméně…

1. Pryč se zbytečnostmi

V jednoduchosti je krása, potvrdí vám každý minimalista. Než tedy začnete s proměnou svého interiéru, pusťte se do důkladné inventury stávajícího vybavení. Projděte místnost po místnosti a ujasněte si, jaké základní elementy jsou zde nezbytné a které můžete s klidným srdcem oželet. Zbavit se všeho nepotřebného vám pomůže extra účinná metoda KonMari.

2. Dejte (malým) věcem řád

Přizvěte si na pomoc organizéry – například podnosy jsou v tomto ohledu skvělými spojenci! Skvěle definují prostor a tím v mžiku vykouzlí zdání pořádku. Naskládejte proto knihy, doplňky a další drobnosti, které se vám ledabyle povalují na psacím stole či nočním stolku, právě na ně.

minimalistický interiér pracovní stůl

3. Důvěřujte neutrálním barvám

Minimalistický interiér si nepohrává s širokou barevnou paletou a před různými dekory a vzory preferuje jednobarevné plochy. Minimalisté favorizují světlé a neutrální barvy, s bílou, béžovou ani světle šedou nešlápnete vedle. Kombinujte maximálně tři barvy, ideálně v poměru dvě neutrální a jedna ve výraznější v akcentech. Pokud chcete prozářit nebo oživit některou část svého interiéru, spíše než s barvami pracujte s textiliemi a rozličnými materiály.

4. Nevzdávejte se útulnosti

Aby byt nepůsobil příliš chladným a strohým dojmem, přimíchejte do něj trochu osobního kouzla. Teplo domova vykouzlíte pomocí jednoduchých polštářů, hřejivých plédů a koberečků. Pozor, všechny ale musí mít své opodstatnění.

minimalismus inspirace

5. Volte prosté tvary a čisté linie

V minimalistickém interiéru není prostor pro orientální koberce, zlaté rámečky ani výstřední dekorace. Na jeho odlehčeném rukopisu se zásadní měrou podepisují jednoduché linie nábytku a základní geometrické tvary. Chcete-li prostor ozvláštnit, kombinujte mezi sebou materiály a pracujte s jejich různými texturami.

6. Nechte stěny dýchat

Stěny nezahlcujte obrázky a poličkami na nepotřebné maličkosti. Jeden výrazný prvek v podobě moderního obrazu, zajímavé grafiky nebo velkoformátové fotografie v černé a bílé bohatě postačí.

minimalistický styl

7. Pusťte si do bytu přírodu

Vynikajícím způsobem, jak oživit minimalistický interiér, jsou rostliny. Namísto malých květináčků vyrovnaných na okenním parapetu však vsaďte na elegantní listy monstery, svěží bonsaje, orchideje nebo nenáročné sukulenty.

Foto&Video: Westwing Home&Living

Martina Lecianová

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline