Léto s kilimy!

Podívejte se, jak jednoduše a efektně proměnit terasu!

S pomocí několika předmětů v mžiku vykouzlíte nezvyklou exotickou atmosféru. Pohodlně se usaďte a odpočněte si se šálkem čerstvě vyluhovaného čaje.

1__10_

Kilimy se hodí i v létě

O tom, že jsou kilimy skvělou volbou nejen na zimu, bylo slyšet už v loňské sezoně. Tyto dekorativní exotické perly z východu nám dovolují si pohrát se stylizací na nepřeberné množství způsobů, a určitě si tak ve vašem domě zaslouží zvláštní místo. Vevnitř, na verandě, terase a dokonce u bazénu.

2__7_

Hurá na zem

Zavřete oči a představte si večer na pěkné terase s místem jako stvořeným pro odpočinek, plném polštářů s etno motivy. Vůně vonných tyčinek, hudba v pozadí a očekávání horkého čaje. Milá představa, že? Ale tak může vypadat i vaše terasa! Udělejte si z ní obývací pokoj tak, jak velí moderní trendy: na zemi kilim či jiná tkanina, na něm polštáře, kolem krásné lampy, lampióny a svíčky, které vám poslouží jako osvětlení po západu slunce. K tomu tradiční čaj a příjemná společnost – hotový relax. Je to rozhodně skvělý nápad, protože vytvoření neformálního prostoru k odpočinku vám nezabere zbytečně mnoho času ani místa.

3__6_

Překonat zažité

Zahrádka s venkovním salónkem bude s houpacími sítěmi a slunečníky vždy vypadat skvěle. Pro opravdu efektní aranžmá ale nestačí jen přistavit pár kusů ratanového či proutěného nábytku. Tím, co garantuje úspěch, je však určitě kilim.
Z této mozaiky stylů a vzorů vyplývá jedna prostá zásada – různorodost je přednost. I v kombinaci předmětů, které se k sobě na první pohled nehodí, můžete nalézt zcela nový rozměr. Pestré tkaniny s etnickými geometrickými vzory pak ve výsledném dojmu dokáží hotové zázraky!

4__7_

Inspirující Orient

Obydlí kočujících kmenů severní Afriky jsou skvělým pramenem inspirací pro exotické dekorace. Také tradiční blízkovýchodní dekorace z přírodních materiálů si svým půvabem získaly milovníky i na západě. Abyste si mohli vychutnat tuto nezaměnitelnou atmosféru, nemusíte hned kočovat s nimi – úplně postačí, když se na vaší terase kromě již zmíněných polštářů, lampiónů a kilimů objeví také originální tác ozdobený arabeskou a na něm orientální pochoutky.

5__3_

Na vlně etno

Dřevěný nábytek, závěsy z přírodních tkanin, vzorované polštáře, kilim a pohodlná pohovka – to vše vytváří kulisy této terasy. Díky těmto prvkům vzniklo místo, které přímo vyzývá k odpočinku. Když vás dům vítá útulnou terasou s mihotavými světýlky svíček, jen těžko odmítnete pozvánku ke sladkému lenošení.

Léto na kilimu

Již jsme si zvykli prostírat stůl podle různých příležitostí – terasu můžeme zrovna tak stylizovat podle toho, zda se připravujeme na romantickou večeři ve dvou či na setkání s přáteli. Takové aranžmá okořeníte miskou s exotickými pokrmy, jako kuskus či hummus.

Agnieszka Trzcińska

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline